Рятувальники Хмельниччини хочуть залучити до роботи волонтерівПожежі у лісових масивах, небезпека на воді, снігові замети, дорожньо-транспортні пригоди та стихійні лиха – це ті сфери, де потрібна волонтерська допомога.Рятувальники Хмельниччини хочуть залучити до роботи волонтерівПожежі у лісових масивах, небезпека на воді, снігові замети, дорожньо-транспортні пригоди та стихійні лиха – це ті сфери, де потрібна волонтерська допомога.
Протягом 2013 року працівники Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області стояли на варті захисту населення від непередбачуваних ситуацій та подій, рятували людські життя й ризикували своїм.

За 11 місяців підрозділи ДСНС ліквідували 799 пожеж, на яких врятували 131 людину, зберегли 62 одиниці автотранспортної техніки, визволили зі снігових заметів та доставили до лікарень 7 хворих та 11 породіль, на водних об’єктах врятували 45 людей, а також попередили втрату державного та приватного майна на 13 мільйонів гривень.

– Аналіз дій рятувальників під час складних погодніх умов, пожеж, повенів, у разі виникнення інших масштабних надзвичайних ситуацій показав, що існує нагальна потреба у залученні волонтерських організацій для виконання різних завдань, пов’язаних зі спасінням людей та майна, – каже начальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Борис Болібрух.

За словами головного рятувальника області, аби попередити лісові пожежі, врятувати потопельника, надати фізичну допомогу при снігових заметах, допомогти психологічно постраждалим від автокатастроф чи стихійних лих або ж просто проводити певну роз’яснювальну роботу серед населення, потрібні добровольці.

– Ми будемо навчати цих людей, ділитися досвідом, показувати, як правильно застосовувати рятувальні засоби та обладнання, як поводити себе у надзвичайних ситуаціях. Такий досвід є у багатьох європейських країнах. І ми також хочемо, аби на допомогу професіоналам приходили люди, які вже матимуть певні навички, – говорить начальник Управління організації заходів цивільного захисту Андрій Савчук. – У нас навіть створений Центр взаємодії служби з надзвичайних ситуацій з волонтерами та волонтерськими організаціями.

Щоб добровольці мали певний статус, планується видавати їм посвідчення рятувальника-волонтера.

– Я розумію, що найбільш активна у нас в цьому плані молодь, студентство, але й людей з життєвим досвідом також будемо раді бачити у волонтерських рядах, – каже Борис Болібрух.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього