С. Лабазюк: «Головне завдання команди «Поруч» зламати стереотип, що депутат – це статус»
Місцева виборча кампанія показала появу великої кількості регіональних партійних проектів. Як пояснюють експерти, люди почали більше довіряти «своїм», тим, хто живе і працює поруч, хто знає проблеми територій. Однією з новоспечених регіональних партій для Хмельниччини стала «Поруч», яку очолив народний депутат Сергій Лабазюк, (двічі обирався до парламенту по 188 виборчому округу – ред.). Його політсила одразу отримала мандат довіри виборців і матиме своїх представників у тих органах влади, куди делегувала своїх представників. Про перші кроки партії «Поруч» у місцевих радах ми поспілкувалися з її лідером Сергієм Лабазюком.С. Лабазюк: «Головне завдання команди «Поруч» зламати стереотип, що депутат – це статус»
Місцева виборча кампанія показала появу великої кількості регіональних партійних проектів. Як пояснюють експерти, люди почали більше довіряти «своїм», тим, хто живе і працює поруч, хто знає проблеми територій. Однією з новоспечених регіональних партій для Хмельниччини стала «Поруч», яку очолив народний депутат Сергій Лабазюк, (двічі обирався до парламенту по 188 виборчому округу – ред.). Його політсила одразу отримала мандат довіри виборців і матиме своїх представників у тих органах влади, куди делегувала своїх представників. Про перші кроки партії «Поруч» у місцевих радах ми поспілкувалися з її лідером Сергієм Лабазюком.

«Поруч» зробила гарний старт. В усіх радах, де заявила про свої політичні амбіції, отримала підтримку. Тепер реалізації обіцяного чекають і виборці. Як будемо виправдовувати довіру людей?

– Команда «Поруч» – це команда подолян, наших з вами земляків, яким небайдуже майбутнє нашого краю, які вміють і знають, що робити, аби рідна Хмельниччина ставала кращою і заможнішою, аби наші діти пишалися своєю землею. Ця виборча компанія дала мені, як політику, можливість познайомитись і почати співпрацю із людьми, які близькі мені за поглядами та системною роботою. Головне, що в команді ті, з ким можна рухатися далі. Тут зосереджені люди абсолютно різних професій, які працюють та проживають на Хмельниччині, які знають проблеми краю і рецепти їх вирішення. Тому «Поруч» іде у владу, аби дбати про своїх громадян і захищати їх. Аби вирішувати питання на місцях і налагодити чесну, відкриту й тісну співпрацю з людьми. Це принцип моєї роботи, як нардепа, це тепер і принцип роботи моєї команди. Тим більше, розпочато процес децентралізації. Саме тому справжня влада на місцях – це сильна та дієва громада.

Тому головне завдання, яке ставить перед собою команда «Поруч» після виборів – виправдати довіру людей, які нам довірили представляти свої інтереси в місцевій владі. Під час кампанії ми отримали багато завдань. Тепер їх треба втілювати в життя спільними зусиллями.

Першочергові дії та завдання для Вашої команди?

– Все дуже просто. Перше – треба зламати стереотип, що депутат – це статус. Абсолютно ні. Це робота, яка тягне за собою повну відповідальність перед виборцями. Всі наші представники на місцях мають чітко зрозуміти свої функції і дієво запрацювали. Хто не працюватиме в інтересах своєї громади, буде відкликаний. Бо, насамперед, закон дає таку можливість.

Друге – у нас буде сформована чітка дорожня карта дій. Під час кампанії ми отримали сотні звернень, прохань і завдань. Для початку потрібно розмежувати їх і визначити головні. Для прикладу: ми раніше не задумувалися над питанням центрального водопостачання в селах. Сьогодні це – одна з ключових проблем в нашому регіоні. Тому при підготовці бюджету на 2016 рік це питання має бути врахованим, як першочергове.

Як особисто Ви будете забезпечувати якість роботи команди?

– Буду присутнім на сесіях місцевих рад. Разом із колегами-депутатами, які йшли під прапорами «Поруч», будемо проводити виїзні прийоми. Бо за роки своєї депутатської діяльності переконався, що живий діалог з людьми – надважливий. Тому обов’язково будемо виїжджати в населені пункти, за якими закріплені депутати з моєї команди. Тому це буде нормальна, дієва співпраця.

Вам закидають, що Ви, як депутат Верховної Ради, пішли в списках до місцевих рад, а потім написали заяву про відмову від мандату. Мовляв, це – маніпуляція. Можете пояснити свій крок?

– Завжди кажу – «один в полі не воїн». В тісній команді набагато продуктивніше, якісніше працювати. Тому для мене, як для народного депутата, стояло завдання створити команду в міській, районних радах, на яку би можна було опертися у вирішенні місцевої проблематики. Політична партія «Поруч» створювалась із людей, які хочуть і вміють працювати. Багато хто з цих людей не мав змоги потрапити в загальнонаціональні політичні партії згідно нового закону (закон про вибори – ред. Хтось не поділяє політики великих політичних проектів. Тому ми створювали проект місцевого значення. Я, як лідер, йшов першим у списку, щоб була чітка прив’язка моєї діяльності до майбутньої діяльності моєї команди. Останні три роки маємо цілий перелік добрих справ завдяки благодійному фонду «Ми поруч», громадській організації. Тому нам треба було донести і показати, що це та команда, яка робитиме і йтиме по тій дорозі, по якій ішов я.

Маємо офіційні результати місцевих виборів, вимальовується остаточна картина місцевих рад. На Вашу думку, наскільки ефективно та
злагоджено працюватимуть ради, в яких представлена партія «Поруч»?

– Якщо брати Волочиський район і місто, в нас точно буде злагоджена робота. Бо, по-перше, підібрані максимально професійні кадри. Ми маємо сьогодні абсолютну більшість як у Волочиській районній, так і в міськрадах. Ці ради будуть ефективно працювати. Ми протягнули руку дружби політичних силам, які отримали меншу підтримку. Запропонували об’єднатися навколо партії «Поруч», навколо ідей і завдань Волочиської громади.

Щодо Хмельницького району – ситуація трохи складніша. Бо є кілька політичних партій, які мають політичні амбіції. Думаю, вони будуть намагатися розхитувати ситуацію. Але знову таки я бачу, за рахунок кого маємо як створити більшість, яка працюватиме продуктивно. В місті Хмельницькому – найскладніша ситуація. Але для початку потрібно обрати мера. Поки не бачу механізмів, як тій чи іншій стороні створити більшість. Бо більшість в 2-3 голоси не буде дієвою. Тому після виборів мера міста побачимо, навколо кого буде створена більшість.

За кілька днів – другий тур виборів мера у Хмельницькому. Як вважаєте, хто з кандидатів може об’єднати місто і не допустить дестабілізації?

– Якщо в місті Волочиську в нас була людина (Костянтин Черниченко – ред) , яку ми підтримали і в роботі якої я впевнений на 100%, то в місті Хмельницькому кандидата від «Поруч» взагалі не було. Для мене Чернилевський і Симчишин, скажу відверто, мають обоє як плюси, так і мінуси. Тому визначатися – людям. Ми закликали своїх виборців визначитися, піти і проголосувати. Ми ж зі свого боку протягнемо руку дружби тому меру, якого оберуть люди, кому вони нададуть мандат довіри. І разом з командою будемо допомагати й одночасно контролювати, якщо майбутній мер не виконуватиме свої повноваження.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього