Україна у проекті “Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини”, представлена “Сатанівською дачею”, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на “Ліси Хмельниччини“.

У січні 2016 року в Секретаріаті ЮНЕСКО в Парижі підписали номінаційне досьє на розширення існуючого об’єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО “Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини” з метою створення Панєвропейського об’єкта.

“Сатанівська дача” має величезне значення як буковий лісовий масив на східній межі ареалу. Там бук демонструє унікальну адаптацію до екстремальних кліматичних умов.

У ДП “Ярмолинецьке лісове господарство” пройшла робоча нарада, на якій уточнилили межі розташування номінованої ділянки та її буферної зони на базі Сатанівського лісництва.

Довідково: Сатанівська дача – колишня ботанічна пам’ятка природи,яка була оголошена рішенням Хмельницького Облвиконкому № 242 від 21.11.1984 року на землях Ярмолинецького лісгоспзагу.

На момент створення на ділянці лісу росли буково-дубові насадження віком 103 років, висотою 29 метрів та середнім діаметром 40 см.

Рішенням Хмельницької обласної ради № 194 від 26.10.1990 року пам’ятку скасовали.
Скасування статусу відбулось по причині входження об’єкту до новоствореного заказника “Сатанівський”.

Залиште коментар

Також по темі

Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів з 2022 року

Водночас зазначається, що обмеження не поширюватиметься на біорозкладні