Сайт Хмельницької міської ради – серед найкращих в Україні за зручністю користування
Сайт Хмельницької міської ради посів друге місце в категорії “Зручність користування веб-сайтом” за підсумками моніторингу, реалізованого 2015 року коаліцією неурядових організацій: ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Асоціація міст України, Асоціація міст електронного урядування, ГО «Європейський діалог», Громадянська мережа «ОПОРА».Сайт Хмельницької міської ради – серед найкращих в Україні за зручністю користування
Сайт Хмельницької міської ради посів друге місце в категорії “Зручність користування веб-сайтом” за підсумками моніторингу, реалізованого 2015 року коаліцією неурядових організацій: ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Асоціація міст України, Асоціація міст електронного урядування, ГО «Європейський діалог», Громадянська мережа «ОПОРА».

Під час моніторингу оцінювали офіційні веб-сайти, впровадження інструментів електронного урядування в органах місцевого самоврядування системи електронного документообігу органів місцевого самоврядування та Центри надання адміністративних послуг 125 найбільших міст України.

У категорії “Зручність користування веб-сайтом” досліджували наскільки веб-сайт органу місцевого самоврядування відповідає технічним вимогам, чи є він зручним у користуванні. В цілому, категорія нараховує 8 показників, максимальна кількість балів – 8. Оцінювалося: наявність пошукової системи, наявність мапи сайту, можливість пошуку інформації за тегами, наявність мобільної версії веб-сайту, наявність версії веб-сайтів для слабозорих, можливість повернення на головну сторінку з будь-якої сторінки сайту, наявність меню навігації на кожній сторінці сайту та багатомовної версії сайту. Найбільшу кількість балів за цією категорією, як і минулого року, отримав сайт Харківської міської ради. Сайти Івано-Франківської, Маріупольської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Хмельницької та Шосткінської міських рад отримали по 6 балів (75%). Більше ніж 50% набрали сайти 52 міських рад (51%)
Хмельницький також виділили серед низки міст, які значно покращили у 2015 році стан запровадження системи електронного документообігу, у порівнянні з результатами аналогічного опитування у 2014р.. Лідерами з розвитку внутрішнього електронного документообігу у 2015 році залишилися Вінницька та Київська міські ради, які минулого року також очолювали цей рейтинг.

У загальній категорії “Зворотний зв’язок з громадськістю” Хмельницький посів 8 з 10 можливих місць. Тут оцінювали наявність можливості подати електронний запит на публічну інформацію та прослідкувати його опрацювання; наявність електронної приймальні міського голови та платформи для зв’язку з диспетчерською службою міста в режимі реального часу; інтеграція сайту з соціальними мережами та інші.

Метою дослідження було визначення ступеня використання в діяльності органів місцевого самоврядування елементів електронного урядування для забезпечення оперативного та безперешкодного інформування населення, сприяння прозорості місцевої політики та протидії корупції, зростання якості надання адміністративних послуг, активізації громадськості та її залучення до суспільно-політичних процесів.

На основі результатів дослідження будуть сформовані детальні публічні рекомендації щодо підвищення готовності органів місцевого самоврядування міст України до надання адміністративних послуг в електронному форматі та підвищення рівня залученості громадськості до управлінських процесів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього