СБУ завадила росіянам викрасти з України літак-розвідник СУ-24М
Слідчим відділом УСБУ у Хмельницькій області розпочато кримінальне провадження за ст.111 Кримінального кодексу (державна зрада) щодо заступника командира авіаційної (розвідувальної) ескадрильї, завербованого російською військовою розвідкою з метою викрадення на територію РФ українського військового літака-розвідника СУ-24М.СБУ завадила росіянам викрасти з України літак-розвідник СУ-24М
Слідчим відділом УСБУ у Хмельницькій області розпочато кримінальне провадження за ст.111 Кримінального кодексу (державна зрада) щодо заступника командира авіаційної (розвідувальної) ескадрильї, громадянина України «К», завербованого російською військовою розвідкою з метою викрадення на територію РФ українського військового літака-розвідника СУ-24М.
На виконання завдання російської спецслужби льотчик повинен був у ході бойових польотів в зоні АТО здійснити угон бойового літака та посадити його на аеродромі в місті Курськ (РФ).
Залучення українського військовослужбовця до реалізації злочинних намірів російські спецслужби здійснювали у кілька етапів.
Пропозиція здійснити угон літака в РФ за матеріальну винагороду вперше була озвучена братом «К» – громадянином Росії, полковником ЗС РФ у відставці, під час відвідування України у червні ц.р.
Згодом, за задумом представників ГРУ ГШ ЗС РФ, дружина та неповнолітня донька льотчика під час відвідин російських родичів були затримані в аеропорту м. Москва при проходженні паспортного контролю та примусово утримувалися близько трьох тижнів у готелях Москви та Санкт-Петербурга.
У цей час співробітник російської військової розвідки із псевдонімом «Главврач» встановив контакт з «К» та запропонував здійснити перегін літака СУ-24М на один із аеродромів РФ на умовах отримання звання полковника ЗС РФ, продовження льотної кар’єри, придбання житла в Росії, а також одержання 30 тис. дол. США та інших матеріальних благ. Водночас висловлювалися погрози фізичного насильства стосовно членів родини льотчика. У результаті «К» був злочинно схилений до співробітництва з ГРУ ГШ ЗС РФ.
Контррозвідка СБУ своєчасно викрила злочинні наміри та унеможливила їх реалізацію шляхом усунення «К» від польотів.
Льотчику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього