Що чекає на хмельницькі багатоповерхівки з 1 липня
з 1 липня 2015 року набув чинності Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»Що чекає на хмельницькі багатоповерхівки з 1 липня
Що чекає на хмельницькі багатоповерхівки з 1 липня
з 1 липня 2015 року набув чинності Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Згідно з документом, якщо співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об\’єднання співвласників, до 1 липня 2016 року не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсній основі виконавчим органом місцевої ради, на території якого розташований будинок.
Серед позитивних факторів, які передбачає створення об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку, фахівці виокремлюють появу більш ширших можливостей для проведення різних енергоефективних заходів, утеплення будинків тощо, а також прогнозують, що зі створенням керуючих компаній, що приходять на зміну ЖЕКам, з’явиться конкуренція, що значно покращить якість надання послуг.
Разом із тим закон має низку нововведень що приховує в собі багато небезпек. Загалом через те що юридично мешканці слабоко захищені як від свавілля нинішніх ЖЕКів, так і від можливих зловживань з боку нових управлінських контор. Законодавство передбачає низку правових лазівок, якими можуть скористатися спритні ділки для того, щоб досягти будь-яких корупційних цілей: від пограбування мешканців багатоквартирних будинків у разі встановлення «драконівських» тарифів на їхні послуги, до втрати громадянами свого житла в судовому порядку в разі накопичення боргів. Таке собі масове житлове рейдерство. Також варто відмітити що для тих будинків, мешканці яких до 1 липня 2016 року не сформують ані ОСББ, ані наймуть управителя, місцеві органи влади матимуть усі законні підстави начебто на конкурсних умовах обрати таку керівну організацію. Можливо, саме в цьому аспекті й приховуються найбільш корупційні ризики для пересічних хмельничан?
Варто зауважити: навіть якщо органи місцевого самоврядування оберуть компанію-управителя для будинку, то це не означає, що ця компанія довіку буде опікуватися цим будинком. Ніхто не відбирає право зібратися на збори і обрати того управителя, який їм більше до вподоби. Але приступити новий управитель до роботи зможе зі сплином року. Бо типовий договір передбачає мінімальний строк дії – рік. Якщо жодна зі сторін не виявила бажання розірвати договір – він автоматично пролонговуватиметься ще на рік.
Тому якщо в намірах співвласників є створення ОСББ, але з різних причин це не вдається реалізувати до 1 липня 2016 року, радимо не чекати на призначення управителя виконкомом місцевої ради. Натомість — найближчим часом у порядку, передбаченому ст. 10 Закону № 417, прийняти рішення про управління багатоквартирним будинком безпосередньо співвласниками або ж самостійно визначити управителя й укласти з ним договір.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього