Що цікавого відбуватиметься цими вихідними у Кам'янці-Подільському?
Цими вихідними – 25, 26 і 27 вересня – у Кам\’янці пройде перший Міжнародний літературний форум \”Кам\’яний острів\”.

Що цікавого відбуватиметься цими вихідними у Кам'янці-Подільському?

Цими вихідними – 25, 26 і 27 вересня – у Кам\’янці пройде перший Міжнародний літературний форум \”Кам\’яний острів\”. Подільська.info раніше повідомляла програму форуму “Кам’яний острів”. Далі вашій увазі представлені деякі анонси за інформацією творчого об’єднання письменників “STONE ISLAND”

25 вересня
Що цікавого відбуватиметься цими вихідними у Кам'янці-Подільському?
Дехто в дикому очікуванні викреслюють дні в календарі, а інші й не сміють сподіватися у той час, як ми раді повідомити: у рамках Міжнародного культурного форуму “Кам’яний острів” відбудеться презентація роману “Бот. Ґуаякільський парадокс” від Макса Кідрука. Автор поділиться із вами тонкощами роботи над романом та планами на майбутнє.
Де? У внутрішньому дворику Національного історико-архітектурного заповіднику «Кам’янець» (Старе місто, вул. П’ятницька, 9).
Коли? 25 вересня о 19.00.
Не пропустіть омріяну літпрем’єру осені в Кам’янці-Подільському!

26 вересня
Що цікавого відбуватиметься цими вихідними у Кам'янці-Подільському?
Ірина Ігнатенко – кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член української Асоціації дослідників жіночої історії, Асоціації усної історії та Національної спілки краєзнавців України. Народилася, живе і працює у м. Києві. Її наукові зацікавлення охоплюють традиційну та сучасну духовну культуру українців та жіночу історію в межах історичної етнології. Авторка понад 55 наукових праць, серед яких є справні етнологічні бестселери такі, як «Народна медицина у традиційній культурі українців Полісся (остання чверть ХХ – початок ХХІ ст.)» (2006 р.), «Народна медицина українців Середнього Полісся: традиції та сучасність (на польових етнографічних матеріалах)» (2013 р.), «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» (2013 р.).
І ось нарешті для кам’янчан та гостей міста є гарна нагода краще познайомитися із дослідницею, яка незабаром приїде з презентацією своїх монографій до Кам’янця-Подільського. У рамках міжнародного культурного форуму «Кам’яний острів» Ірина Ігнатенко презентуватиме свої книги «Народна медицина українців середнього Полісся» та «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» в Університеті Огієнка.
26 вересня 2015 року о 13.00 у актовій залі історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка в рамках міжнародного культурного форуму «Кам’яний острів» відбудеться презентація цих видань. Усі бажаючі матимуть змогу придбати книги Ірини Ігнатенко з автографом авторки.
Що цікавого відбуватиметься цими вихідними у Кам'янці-Подільському?
Ні для кого не є секретом, що саме літературні сюжети найчастіше спонукають кінорежисерів до створення цікавих екранних образів. Кіноінтерпритації поетичних творів також зайняли гідне місце у сучасній культурі. Проводяться різні тематичні фестивалі, молодь активно пробує себе у ролі режисерів, сценаристів та операторів короткометражок. У рамках Міжнародного культурного форуму «Кам’яний острів» для кам’янчан та гостей міста буде унікальна нагода поспілкуватися з фаховим сценаристом кіно Енжи Богаченко, яка навчається в КНУКіТ імені І.К. Карпенка-Карого (майстерня Ірен Роздобудько).
Учасниця різних літературних, кіно і відеопоетичнох фестивалів («Батискаф», «Zebra», «CYCLOP», «Джаз Коктебель», «Волошинський вересень 2013\\ 2014», фестиваль ім. Арсенія та Андрія Тарковських, «Дні українського кіно в Іспанії», «Книжковий Арсенал», «ГогольFest 2014»), учасниця літературної школи «Маруся» та фіналіст конкурсу ілюстрацій «В. Пєлєвін шукає художників», одна з авторів-прозаїків книги “Крим по-українські” та альманаху “Станіславський феномен”, модеруватиме захід «Література + кіномистецтво. Досвіди та експерименти».
Чесно кажучи, відео, відзняте та змонтоване Енжи – це кінороботи високого рівня майстерності, які гідні уваги глядача, які викликають неймовірно естетичну насолоду від перегляду. І мені вже так кортить влитися в творчий діалог з автором, послухати про її творчі кіноексперименти. Це важливо для сучасних літераторів, адже читачі відслідковують буктрейлери, які анонсують появу нових видань улюблених письменників – і вони повинні бути естично привабливими та цікавими за сюжетом.
Якщо у вас є бажання провести суботній вечір 26 вересня у неймовірній творчій атмосфері, переглядаючи кращі відеороботи учасників фестивалю «CYCLOP» та іншого цікавого відео, приєднуйтесь до нас о 21.00 у внутрішньому дворику будинку Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» (історична споруда Руського магістрату або, як кажуть кам’янчани, будинок з драконом), який занходиться у Старому місті по вул.П’ятницькій, 9! Після закінчення транслювання відеопоезії на гостей Форуму чекає феєричне фаєр-шоу на площі Вірменський ринок, неподалік від локації заходу.

27 вересня
Що цікавого відбуватиметься цими вихідними у Кам'янці-Подільському?
Фотоквест у Кам’янці-Подільському – це завжди неймовірна пригода і для гостей міста, і для самих кам’янчан. Щороку фотографи знаходять у місті Сонця нові цікаві ракурси та інтригують нас новими світлинами.

Пропонуємо і вам зануритися в атмосферу творчого драйву. Не пропустіть захоплюючий фотоквест вихідного дня у рамках нашого Форуму. Стартуємо 27 вересня об 11.00 біля головного входу в споруду історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету (Старе місто, Татарська, 14). Завершення фотоквесту та підведення підсумків – о 15.00 у зашифрованій локації.
Приєднуйтесь! Реєструйте свої команди у створеній події у соцмережі VK.COM до 25 вересня. Організатор заходу – фотограф Ангеліна Єфименко, представниця нашої громадської організації.

Що цікавого відбуватиметься цими вихідними у Кам'янці-Подільському?
А чи знали ви, що перший оригінальний переклад “Гамлета” на теренах Східної Європи був поставлений трупою польського режисера Яна-Непомуцена Камінського саме у Кам’янці-Подільському, а текст перекладу п’єси був надрукований у друкарні графа Мархоцького в т.зв. Миньковецькій державі на Поділлі?
Чи зможе хтось яскравіше, ніж дослідниця цього питання, театрознавець зі Львова, розповісти вам про це? Лектор Оксана Палій, аспірантка Київського національного університету театру, кіно і телебачення іменi І.К. Карпенка-Карого, у рамках міжнародного культурного форуму “Кам’яний острів” розповість і про діяльність Драматичного театру імені Лесі Українки, який діяв в Кам’янці-Подільському у 1922 році і спеціалізувався на постановках модерної української та перекладної драматургії, і про інші цікавинки.
Не пропустіть 27 вересня о 12.00 в залі для захисту дисертацій історичного факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка (Старе місто, вул. Татарська, 14, 2 поверх, ауд. 23) цікаву лекцію “Маловідомі сторінки театрального життя Поділля”. Поговоримо про історичний живий мистецький міст Львів-Кам’янець-Подільський.
Що цікавого відбуватиметься цими вихідними у Кам'янці-Подільському?
Коли оживає кількастолітнє квітуче мереживо скель Кам’янця-Подільського, напевно, посміхається душа. Здавна історичне місто Сонця називають «квіткою на камені». Щовесни воно незмінно підтверджує цю метафоричну назву, не зважаючи на холодний дощ та інші погодні премудрості з відтінком глибокої осені… Щороку у квітні теплий вітер ніжить важку скелясту ковдру своїм дотиком і пробуджує тендітну жовту квітку. За легендою, це дівчина Аурінія, яка мріяла назавжди залишитися молодою і вродливою. Її бажання здійснилося – тисячі туристів щороку приїжджають до натхненного історичного Кам’янця, щоб помилуватися цією сонячною соковитою дивовижею. В останній тиждень до свого цвітіння, вона бачить різні сни… Сни про давнє минуле і про сучасність, сни реальні і казкові, інколи навіть містичні…
Тільки той, хто вірить у дива пізніми весняними вечорами, може бачити казкові сни з ароматом легендарних квітів…
У травні цього року в Кам’янці-Подільському була презентована нова зібрка прози про місто “Сни Аурінії“. Пам’ятаєте як наша громадська організація проводила фотоконкурс “Дівчина Аурінія”? Тоді своїми лайками учасники спільноти на ФБ обрали переможницею чарівну кам’янчанку Аліну Перебейніс. Фотограф Христина Руссу провела того ж місяця обіцяну тематичну фотосесію.
Пропонуємо вам зануритися в неймовірну атмосферу квітучих скель, які проймали не одне покоління митців на творчі звершення. У рамках міжнародного культурного форуму відбудеться відкриття фотовиставки “Сни Аурінії”. Чекаємо на вас 27 вересня о 16.00 у Палаці Чарторийських (Старе місто, Заврванська, 13). Відчуйте легенду, яка справді надихає.
Що цікавого відбуватиметься цими вихідними у Кам'янці-Подільському?
Не пропустіть у рамках Міжнародного культурного форуму “Кам’яний острів” довгоочікувану презентацію чудового арт-буку «Redux» від художниці-ілюстратора Юлії Табенської!
«Redux» – це роздуми про пам’ять, ідеальний світ та роль звичайної людини у його створенні. присвята благородному диваку, подільському графу Ігнацію Мархоцькому, який, опинившись між двома імперіями, Російською та Австро-Угорською, у 18 столітті створив свій ідеальний простір, Миньковецьку державу. Арт-бук складається з двох книг – однієї, яка розповідає про напів-міфічний процвітаючий край, створений Мархоцьким, та іншої, в якій подано сучасні фотографії місць, що не так давно були культурним осередком Поділля, а зараз занедбані і пусті.
Книга містить в собі авторський текст – коротку розповідь про виникнення та історію Миньковецької держави та її засновника. Графічне оформлення – ілюстрації в техніці колаж, сучасні фотографії та архівні документи. Арт-бук виконано в декількох екземплярах українською та польською мовами.
Проект реалізовано завдяки грантовій стипендії GAUDE POLONIA, в майстерні проектування книги Краківської академії мистецтв імені Яна Матейка, під керівництвом доктора Дороти Огоновської.
Чекаємо на вас 27 вересня о 17.10 у Палаці Чарторийських (Старе місто, вул. Зарванська, 13). Модеруватиме Інна Березіна. Вхід вільний.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього