Що хмельницьким пенсіонерам потрібо знати про пенсійну реформу
Ввечері 2 березня Верховна Рада проголосувала за закон про пенсійну реформу.Що хмельницьким пенсіонерам потрібо знати про пенсійну реформу
Ввечері 2 березня Верховна Рада проголосувала за закон про пенсійну реформу.
Депутати п\’ять разів намагалися прийняти цей закон. Після того, як прем\’єр-міністр Арсеній Яценюк розвіяв \”міфи\” про пенсійну реформу, за законопроект віддали голоси 238 депутатів.
Зокрема, прем\’єр зазначив, що закон не підвищує пенсійний вік з 60 до 65 років, також не піднімається спеціальний стаж для працівників шкідливих сфер. Окрім того, Яценюк спростував міф про те, що загальний страховий стаж піднімається один раз в 5 років — ця норма вводитиметься протягом 10 років і лише після того вступить в дію рішення про підвищення страхового стажу.
\”Цей закон не стосується зменшення пенсій ні доярок, ні прибиральниць, ні людей, які мають низькі прожиткові стандарти. Усі, хто отримують пенсію менше 1500 грн не підпадають під дію цього закону… Але цей закон відбирає можливість у прокурорів, суддів та інших \”чесних людей\” отримувати одночасно і зарплату, і пенсію\”, – сказав Яценюк.
В цілому, закон про внесення змін до пенсійного законодавства передбачає:
– поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок та збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію;
– поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років;
– для обчислення пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки;
– пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачувати у розмірі 85 відсотків, але не менше 1423 грн. Ця норма діятиме до 1 січня 2016 року.

Пенсії військовим, інвалідам 1-3 групи, учасникам АТО, членам загиблих учасників бойових дій скорочуватися не будуть.
Особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачуватимуться.

До 1 червня уряд зобов\’язаний подати в Раду законопроект, що скасовує всі спеціальні пенсії та вводить єдине правило нарахування пенсій. Якщо такий законопроект не буде прийнято, то із 1 червня спецпенсії буде скасовано автоматично.
\”Парламент пройшов тест на відповідальність\”, – так прокоментував спікер ВР Володимир Гройсман прийняття закону.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього