Що краще: відпустка чи економія? Секрети правильного відпочинку.

Перед такою дилемою цього літа опинилися тисячі українських сімей.Що краще: відпустка чи економія? Секрети правильного відпочинку.

Перед такою дилемою цього літа опинилися тисячі українських сімей. Цьому сприяють різноманіття факторів на будь-який смак: нестабільна економічна ситуація – хтось оговтується після зміни курсу валют та періоду економічного застою, політична ситуація – багато людей вважають за потрібним залишитися без відпочинку, але накопичити гроші, адже не впевнені у завтрашньому дні. Багато хто з нас надав перевагу допомозі українській армії та біженцям замість власного відпочинку, адже відчуває потребу у проявленні патріотизму, виявленні самореалізації. Хтось боїться залишити свій дім, роботу, родину, друзів тому що не впевнений що буде куди повертатись. У будь-якому разі відмова від відпочинку несе за собою певні наслідки та свідчить про наявність психологічних аспектів які гостро турбують людини або є прихованими.

За останні роки розвитку України, життя громадян змінилося – з’явилося багато нових можливостей для заробітку, покращення свого та сімейного матеріального стану, але при цьому зросло моральне та психічне напруження. Але погодьтеся, багато з нас надмірно працюють не тільки для покращення матеріального стану, але й заради емоцій які відчуваємо коли можемо дозволити собі та близьким придбати щось про що давно мріяли, іноді думаємо що нас більше будуть любими та поважати, якщо наш заробіток буде вищий. Почуття виконаного боргу, виявлення самореалізації, задоволення власних амбіцій – ось заради чого люди можуть відмовити собі у відпочинку. Деколи, люди вимотують себе роботою не заради грошей, а заради втечі: від сімейних труднощів, невлаштованості особистого життя, від реальності. І з часом життя перетворюється на рутину, яку ми самі створюємо: ранковий душ, сніданок, робота допізна, вечеря, вечірній душ, сон. І так до безкінечності, з року в рік. Напруження зростає не тільки через роботу, але й через соціально-політичні аспекти життя.

Зростання напруги та постійне перебування у стані напруги може призвести до Синдрому Відсутності Відпуски. Цей неприємний синдром може з\’явитися не тільки внаслідок відсутності відпочинку. Хронічний стрес можливий у випадку, коли співробітник не перестає думати про роботу навіть у відпускні дні (бере з собою на відпочинок робочий телефон і ноутбук). У такому стані організм людини працює за рахунок внутрішніх резервів, ніби використовує запас сил, що призводить до швидкого «зносу» організму. Такий синдром виражається у фізичний напрузі (найчастіше люди з таким синдромом скаржаться на біль у плечах, що за теорією психосоматики свідчить про надлишок зобов’язань), раптовій появі проблем з серцем, неспокійним сном, загальній тривозі (особливо щодо роботи), відсутністю можливості змінювати види діяльності. Профілактика такого стану дуже проста – правильно відпочивайте! Секрети правильного відпочинку: пам’ятайте що для перебудови з робочого режиму на відпускний нашому організму потрібно не менше тижня, тому найефективніша відпустка на строк 3 тижні. Найголовніше у відпустці це повна зміна роду діяльності. Якщо робочий день проходить у задушливому офісі, то відпочинок повинен бути з фізичним навантаженням. Басейн, фітнес, танці, велосипедні та піші прогулянки, гори. Ну, а якщо робочий день суцільна метушня і відрядження –додайте більше пасивного відпочинку і зменьшіть життєвий темп. Повноцінний, тривалий сон допоможе організму почати повноцінно відпочивати і забути про стреси.
Отож найкраща економія – це відпочинок! Інакше організм може не витримати і тоді доведеться провести примусову відпустку у лікарняній палаті. Обирайте відпочинок на власний смак та платежеспроможність. Навіть якщо ви не можете дозволити собі відпочинок за кордоном обирайте зелений туризм, або навіть проведіть відпустку за прогулянками, читанням книг, влаштовуйте пробіжки. Правильно плануйте свій відпочинок і набирайтеся сил. Адже з новими позитивними емоціями та зарядом сил після відпочинку ви зможете втілити ще більше власних мрій та якісніше самореалізуватися.

За детальною інформацією та приватною консультацією звертайтеся за номером телефону
097 547-87-72, 097 665-08-45, 70-79-90;
та за адресою м. Хмельницький, Проспект Миру 94а Психологічний Центр «Інсайт».
З повагою, Орєхова Юлія
Практикуючий психолог Психологічного Центру «Інсайт».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього