Що святкують хмельничани цими вихідними?
Завтра православна церква відзначає Вербну неділю — неділя яка припадає за 7 днів до Великодня.Що святкують хмельничани цими вихідними?
Завтра православна церква відзначає Вербну неділю — неділя яка припадає за 7 днів до Великодня. Вербною неділею розпочинається Великий Тиждень, який ще називається Страсним. Багатьма мовами світу вона називається Пальмовою неділею — з огляду на гілки пальм, що їх стелили на дорогу під час в\’їзду Господа Ісуса в Єрусалим. Однак на слов\’янських територіях, де пальми не ростуть, а весна настає з цвітіння верб, то пальмові гілки люди замінили вербними, які починають зеленіти і цвісти, та відповідно і назва свята змінилася: білоруською — Вербніца, болгарською — Цветніца, сербською — Цвети, словацькою — Квітна неділя (у деяких місцевостях України Вербну неділю також називають Квітною). Але справжна свята назва – Вхід Господній до Єрусалиму.

Проте на цей день, в зв\’язку з різними календарями, Великдень святкує католицька спільнота.
Нагадаємо, що православна Пасха в 2015 році відзначається 12-го квітня.

Передує святу Страсний тиждень. Саме в цей тиждень Ісус почав свій останній шлях. У Чистий четвер всі будинки і квартири прибираються, цей Чистий четвер – данина таємної вечері Ісуса та його учнів. П\’ятниця вважається днем жалоби, і називають її Страсною п\’ятницею , так як саме цього дня був розп\’ятий Ісус Христос.
У Страсну суботу коли тіло Ісуса поховали, у багатьох сім\’ях не прийнято веселитися, в ці три дні в пошані сімейні вечері і взагалі у католиків всі церковні свята прийнято відзначати в сімейному колі. Віруючі всім серцем католики пізно вночі вирушають в костел на всенічне служіння. Ранок неділю починається з благословення вогню і води. Свяченою водою кроплять яйця і всю великодню їжу, а святий вогонь розносять по домівках і запалюють спеціальні великодні свічки, які очищають житло, парафін ж з цих свічок вважають лікувальним.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього