Щодо використання печаток у діяльності суб'єктів господарювання
Законом України \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу\”, внесені зміни до низки кодексів та законодавчих актів України, які спрямовані, зокрема на перехід добровільності використання печаток суб\’єктами господарювання приватного права.Щодо використання печаток у діяльності суб'єктів господарювання
Законом України від 15 квітня 2014 року №1206-VII \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу\”, який набрав чинності 30.10.2014 р., внесені зміни до низки кодексів та законодавчих актів України, які спрямовані, зокрема на перехід добровільності використання печаток суб\’єктами господарювання приватного права.

В листі Міністерства юстиції від 14.08.2014 р. №6820-0-4-14/8.1 роз\’яснюються питання щодо обов\’язковості скріплення печаткою договору.

Частину другу статті 207 ЦКУ, якою встановлено вимоги до письмової форми правочину, доповнено новим абзацом, згідно з яким обов\’язковість скріплення правочину печаткою може бути визначена за письмовою домовленістю сторін. Частиною першою статті 638 ЦКУ встановлено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Якщо керівництво та власники конкретної юрособи вважають наявність відбитка обов\’язковою, ніхто не забороняє проставляти його. Також можна продовжувати вимагати від контрагентів проставляння печатки, наприклад на накладних, рахунках, або будь-яких інших документах, якщо це буде визнано доцільним.

Одним із обов\’язкових реквізитів податкової декларації є, зокрема, підписи посадових осіб платника податку, визначених ПКУ, засвідчені печаткою платника (за наявності). Відповідно до п.48.1 ст.48 ПКУ – форма податкової декларації повинна містити необхідні обов\’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору. Отже, підписи посадових осіб юридичної особи у податковій звітності скріплюються печаткою за її наявності у такої юридичної особи.

Гоч Інна Анатоліївна, сертифікований аудитор, директор ПАФ \”Експрес-аудит\”
моб.тел. 0673821860

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього