Сергій Лабазюк: «Надлишковий контроль з боку держави шкодить виробникам молока»
Перспектива відкриття європейського ринку змушує Україну по-новому поглянути на важливість підвищення якості вітчизняної продукції.Сергій Лабазюк: «Надлишковий контроль з боку держави шкодить виробникам молока»
Перспектива відкриття європейського ринку змушує Україну по-новому поглянути на важливість підвищення якості вітчизняної продукції. Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк під час Східноєвропейського молочного конгресу, який проходить у Києві з 2 по 4 березня.
За словами нардепа, єдина галузь економіки України, яка за останні два роки продовжувала зростати, — це сільське господарство. На фоні обвалу експорту промислової та хімічної продукції саме с/г торік стало основним постачальником валюти в країну.
«Попри це, для багатьох підприємств АПК минулий рік також став роком серйозних випробувань і втрачених можливостей. Скажімо, уже торік Україна отримала квоти на ввезення певних груп товарів до ЄС. Це стосується і молочної галузі. Після численних перевірок лише у січні цього року десять вітчизняних заводів отримали дозвіл на постачання продукції. Однак отримати дозвіл — ще не означає почати експортувати до ЄС. Оскільки європейський ринок молокопродуктів дуже насичений, пробитись туди досить складно…», – наголосив політик.
Однак, вважає С. Лабазюк, перспектива відкриття європейського ринку змушує нас по-новому поглянути на важливість підвищення якості вітчизняної продукції. За його словами, виробництво молока можна зробити прибутковим конкурентоспроможним видом агробізнесу, але цей процес потребує серйозний вкладень.
Насамперед, щоб закріпитися на міжнародних ринках та просувати власний продукт треба докласти максимум зусиль для якісного реформування вітчизняного виробництва та забезпечити дотримання виробничих процедур.
«Перспективи (галузі – ред.) сьогодні багато в чому залежать від того, наскільки реально вдасться вибудувати партнерські відносини між усіма учасниками ринку», – заначив С. Лабазюк.
За його словами, в змінах мають бути зацікавлені усі учасники ринку і робота має вестися по всіх напрямках, починаючи від пошуку гарантованих ринків збуту продукції і закінчуючи стимулюванням попиту.
«Наша влада також має зрозуміти, що надлишкова зарегульованість галузі та постійний, часто і подвійний контроль з боку держави – це реальна загроза виробникам молока. В результаті ми отримаємо лише зворотній ефект», – зазначив нардеп.
При цьому С. Лабазюк додав, що він, як член профільного аграрного комітету ВРУ і надалі докладатиме максимум зусиль, аби підтримати галузь і не дати можливості їй занепасти.

Східноєвропейський молочний конгрес – місце зустрічі фахівців, котрі приймають рішення. Сімдесят відсотків відвідувачів заходу — представники із молокопереробних компаній України, представники ФАО, ЄБРР, інвестиційних фондів, профільних асоціацій, торгових мереж та експортних організацій. Головна подія року в галузі молочного скотарства зібрала під одним дахом понад 2000 учасників.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього