Сергій Лабазюк прокоментував ціну цьогорічної посівної
Через курсові коливання посівна – 2015 обійдеться, щонайменше, в півтора рази дорожче, ніж минулорічна.Сергій Лабазюк прокоментував ціну цьогорічної посівної
Через курсові коливання посівна – 2015 обійдеться, щонайменше, в півтора рази дорожче, ніж минулорічна. Про це заявив народний депутат України, представник аграрного комітету парламенту Сергій Лабазюк. За його словами, найбільша проблема посівної кампанії-2015 – дефіцит грошей.
«Всі матеріально-технічні засоби для посівної переважно закуповуються в доларах або мають прив’язку до валюти», – пояснив нардеп.
При цьому С. Лабазюк зазначив, що в умовах економічної нестабільності комерційні банки бояться кредитувати аграріїв. Якщо й пропонують позики під майбутній урожай, то за ставками у понад 30%. Однак вони непосильні для фермерів, наголосив нардеп.
«Тому аграріям доведеться економити. Технологія буде недовиконана, кількість мінеральних добрив буде внесена набагато менша. Закуповуватимуть дешевше вітчизняне насіння. Однак результати в такому випадку будуть невтішні, бо зменшення інвестицій закладає основу під недобір врожаю і зменшення посівів», – наголосив політик.
При цьому нардеп зазначив, що кілька останніх років підряд саме Хмельницька область займала перші позиції по врожайності. Саме це допомогло аграріям підготуватись до посівної.
«Аграрії більш-менш фінансово стійкі й мали можливість підготуватися до цьогорічної посівної. Думаю, Хмельниччина вчасно проведе посівну і всі поля у нас будуть засіяні. Питання лише у тому, чи надовго вистачить запалу аграріїв», – підкреслив Сергій Лабазюк.
Щодо ситуації в цілому, нардеп додав, що оскільки АПК – експортно-орієнтована галузь, то саме її підтримка принесе максимум ефекту — валюту і стабільність гривні. Тому, вважає політик, уряд має продемонструвати державницьку позицію і зробити все можливе, аби зберегти діючу систему пільг для АПК.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення