Сергій Лабазюк: Треба припинити практику, коли люди платять за повітря
У житлово-комунальній сфері зміни – підвищилися тарифи, що стало дуже великим ударом по гаманцях хмельничан. Свою думку щодо цього висловив народний депутат України Сергій Лабазюк.

Сергій Лабазюк: Треба припинити практику, коли люди платять за повітря
У житлово-комунальній сфері зміни – підвищилися тарифи, що стало дуже великим ударом по гаманцях хмельничан. Свою думку щодо цього висловив народний депутат України Сергій Лабазюк.

«Питання підвищення тарифів – досить соціально чутливе для українців. До чого призведе підняття тарифів на газ? Це означатиме, що вже в найближчі місяці опалення в однокімнатній квартирі коштуватиме 900 гривень, в 2-х кімнатній – 1500 гривень, в 3-х кімнатній – більше 2000 гривень. І це в той час, коли у людей пенсія 1 200 гривень, а мінімальна зарплата – 1 218 гривень. Як результат, це може призвести до того, що частина населення фізично не зможе сплачувати за комунальні послуги», – наголосив він.

За словами політика, одними субсидіями ситуацію не вирішити. Адже виходить, що спочатку уряд підвищує тарифи, а потім витрачає мільйони на компенсації. І реальних змін це не дає. Також нардеп зазначив, що сьогодні в Україні близько 70% будинків не мають лічильників:
«Спілкуючись із фахівцями чую, що різниця між реальним споживанням і фактичним – щонайменше в три-чотири рази… Тому ось з чого потрібно починати. Треба припиняти практику, коли люди платять за повітря».

За його словами, якщо країна переходить на європейські стандарти, кожен будинок повинен отримати енергетичний паспорт. Це – додаткова економія для українців. Сергій Лабазюк вважає, що система нарахування субсидій потрібно зробити максимально простою та ефективною для кожного українця, включаючи «бабцю, яка живе у віддаленому селі».

«У мене, як у депутата-мажоритарника, одне питання: як ці субсидії оформляти нашим бабусям та дідусям, або людям з особливими вадами в селі? Навряд чи вони зможуть зайти на сайт Міністерства і роздруковувати необхідні документи. Тому однозначно потрібно дати команду, щоб відповідні фахівці пішли до людей по хатах і допомогли оформити всі необхідні документи, для того щоб всі вчасно мали можливість отримувати субсидії», – наголосив С. Лабазюк.

Також нардеп нагадав, що група «Воля народу», до складу якої він входить, подала до парламенту десяток соціальних проектів, в тому числі в сфері ЖКГ, які би могли підтримати людей і захистити їх. Однак досі вони не розглядаються у сесійній залі Верховної Ради.

З 1 квітня зрола ціна на газ для підприємств теплокомуненерго в 2,2 рази – до 2934 грн за тисячу кубометрів, а також мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 рази – до 3600 грн за тисячу кубометрів. Згідно з рішенням, мінімальний тариф для населення встановлюється в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня при споживанні до 200 кубометрів на місяць. Якщо більше – 7188 грн.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього