Сергій Лабазюк: Українська делегація в ПАРЄ робить все можливе, аби показати Європі «теперішнє справжнє обличчя Росії»
Санкції проти РФ мають бути більш жорсткішими, їх не можна послаблювати і не можна поновлювати в повній мірі права російській делегації в ПАРЄ до того часу, доки не будуть виконуватися Мінські угоди, і доки Росія не перестане спонсорувати тероризм на сході України. Про це заявив член української делегації в ПАРЄ Сергій Лабазюк в коментарі зі Страсбурга, де проходить зимова сесія ПАРЄ.Сергій Лабазюк: Українська делегація в ПАРЄ робить все можливе, аби показати Європі «теперішнє справжнє обличчя Росії»
Санкції проти РФ мають бути більш жорсткішими, їх не можна послаблювати і не можна поновлювати в повній мірі права російській делегації в ПАРЄ до того часу, доки не будуть виконуватися Мінські угоди, і доки Росія не перестане спонсорувати тероризм на сході України. Про це заявив член української делегації в ПАРЄ Сергій Лабазюк в коментарі зі Страсбурга, де проходить зимова сесія ПАРЄ.
«Сьогодні – надважливий день для України в Страсбурзі. Як на мене, українська делегація зробила все можливе, аби відкрити очі європейцям, показати, яке сьогодні справжнє обличчя має Росія. Тому маємо надію, що російська делегація все ж не зможе повернути собі повноваження в ПАРЄ», – наголосив С. Лабазюк.
За його словами, після дебатів ПАРЄ у вівторок було прийнято резолюцію щодо гуманітарної ситуації в Україні.
«Ці дебати були надзвичайно важливими, щоб показати, якою є справжня ситуація на сході перед ключовим для сесії ПАРЄ днем, коли відбудуться дебати щодо поновлення повноважень російської делегації. Тому що деякі європейські парламентарі сприймають її викривлено, так, як це подає Росія, в тому числі, через свої пропагандистські ЗМІ. Та ми наполягли на своїх правках і більшість у залі їх підтримала», – зазначив політик.
Зокрема, ПАРЄ закликала Росію не фінансувати тероризм в Україні й «надалі утримуватися від фінансування тероризму в Україні, надавати підтримку незаконним озброєним групам, а також вплинути на них для виконання Мінських угод».
Окремою нормою резолюція закликає РФ звільнити народного депутата України Надію Савченко, а також усіх інших «в’язнів війни». В рішенні ПАРЄ також йдеться, що всі вони «незаконно утримуються у в’язницях РФ».
При цьому С. Лабазюк зазначив, що ситуація в ПАРЄ достатньо «непроста».
«Російська делегація використовує всі можливі важелі впливу, шляхом лобіювання намагається переконати цивілізований світ в тому, що не має ніякого відношення до ситуації в Україні. Мовляв, те, що зараз відбувається на Донбасі – це виключно внутрішні проблеми самої України. Але ми, як представники української сторони, робимо усе можливе, аби тут донести правду до європейців. Наша позиція жорстка і ми на ній наполягаємо – санкції проти Росії зараз потрібно тільки посилювати, їх не можна в жодному разі послаблювати і не можна поновлювати в повній мірі права російській делегації в ПАРЄ доти, доки не будуть виконуватися Мінські угоди, і доки РФ не перестане спонсорувати тероризм на сході нашої країни”, – підсумував С. Лабазюк.
Як відомо, ПАРЄ позбавила російську делегацію права брати участь у голосуваннях ще в квітні 2014 року. Російська делегація також не мала права досі працювати в керівних структурах асамблеї і брати участь в спостереженнях за виборами. Питання щодо повноважень російської делегації в ПАРЄ буде розглядатися у середу.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення