Представники хмельницького осередку “Стоп корупції” звернулись до Хмельницького міськрайонного суду із позовом про визнання нелегітимною 15 сесії міської ради. За даними голови представництва проекту Артура Сторожука, під час засідання були зафіксовані численні порушення законодавства та регламенту, були випадки так званого “кнопкодавства”, підтасування результатів голосування та коливання кількісного складу депутатів, які брали участь у сесії.

“Хмельницький обласний відокремлений осередок ГО “Стоп Корупції” висловлює глибокі співчуття всім, хто “порішав” та “заніс” керівникам від політичних сил, щоб їхні питання були позитивно вирішені на 15 сесії міської ради. “СтопКор” звернувся до суду із позовом про визнання вказаної сесії нелегітимною. Наскільки мені відомо – кошти (хабарі) не повертаються командою мера. Як говориться – дєнєг нєт, но ви дєржитєсь”, – повідомив голова хмельницького осередку “Стоп корупції” Артур Сторожук у своєму Фейсбуці.

“Крім того, хочу звернути увагу на те, що оскільки я був особисто присутній на пленарному засіданні сесії Хмельницької міської ради 31 травня 2017 року, то став свідком численних порушень чинного законодавства та регламенту міської ради при ухваленні рішень цим органом місцевого самоврядування.
Зокрема, відповідно до ч. 2, 3 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням.

Згідно зі ст. 36 Регламенту Хмельницької міської ради VII скликання голосування проводиться за допомогою ПТК “Віче” або бюлетенями при проведенні таємного голосування. Депутат голосує особисто та виключно персональною електронною карткою. Передача персональної електронної картки для голосування іншим депутатам і голосування декількома картками забороняється.
Водночас я був свідком того, як при проведенні голосування з ряду питань порядку денного окремі депутати міської ради були відсутніми на своїх місцях, однак їх персональні електронні картки були в наявності (в зв’язку з чим ПТК “Віче” вважало, що ці депутати присутні), що спотворювало інформацію про кількість присутніх депутатів, яка мала важливе значення при ухваленні ряду рішень, а також надавало можливість для зловживань у вигляді голосування іншими депутатами (так зване “кнопкодавство”).

Відповідно до п. 4 ст. 34 Регламенту Хмельницької міської ради VII скликання, рішення з процедурних питань приймаються більшістю голосів депутатів, присутніх на засіданні. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні міської ради та порядку прийняття рішень. Такими питаннями можуть бути, зокрема, про передачу питання на додатковий розгляд робочими групами та комісіями.

Отже, результати голосування з “процедурних питань” в більшості випадків не відповідали дійсності з огляду на невірне встановлення кількості присутніх депутатів.

Слід звернути особливу увагу на те, що діючим Регламентом Хмельницької міської ради VII скликання взагалі не передбачено можливості прийняття міською радою такого рішення як “зняття на довивчення”. Якби малася на увазі “передача питання на додатковий розгляд робочими групами та комісіями”, то в такому випадку необхідно було б обов’язково вказати, до якої саме робочої групи або комісії міськради передається на розгляд дане конкретне питання (проте в моєму випадку цього не вказано).

Також в протоколі 15-сесії міськради наявні істотні розбіжності у даних щодо кількості присутніх депутатів. Зокрема, на початку протоколу вказується, що на сесії присутні 42 депутати. Однак потім, наприклад, під час розгляду 65-го питання порядку денного, у голосуваннях брало участь менше депутатів, і їх кількість постійно змінювалась – від 38 до 39 осіб (арк. 11-19 витягу з протоколу). Пояснень цьому факту в протоколі немає.

Крім того, у мене на очах система електронного голосування “Віче” під час сесії неодноразово перезавантажувалася, допускала інші технічні збої та помилки. Зокрема, при голосуванні з ряду питань порядку денного, в тому числі з питання під номером 65, дана система не показувала порядковий номер питання, яке розглядається, що підтверджується доданими фотографіями. Тобто значна кількість депутатів могла просто не розуміти та не знати, за яке саме питання вони голосують.

З огляду на викладене, на моє переконання, зафіксовані у протоколі сесії результати голосування депутатів міської ради не можуть вважатися такими, що відповідають їх дійсному волевиявленню.

Отже, усі рішення, прийняті на 15-й сесії Хмельницької міської ради, що відбулася 31 травня 2017 року, є протиправними, оскільки не відповідають вимогам чинного законодавства України та регламенту міської рад”, – додав активіст.

СтопКор

Залиште коментар

Також по темі

У Борисполі затримано прокурора-хмельничанина Суса. Погорів на автівці, що зареєстрував на хмельницьку бабусю

Вчора правоохоронці затримали колишнього заступника начальника Департаменту з