Шахраї на Хмельниччині стають дедалі зухвалішими
Сучасні шахраї вміло використовують новітні технології та довірливість і неосвіченість громадян. Останнім часом масового поширення набули афери з банківськими картками. Зловмисники телефонують потенціальним жертвам, представляючись або працівником банку, або покупцем товару, за який хоче розрахуватись переводом грошей, намагаючись всілякими способами дістати доступ до карткового рахунку жертви.Шахраї на Хмельниччині стають дедалі зухвалішими
Сучасні шахраї вміло використовують новітні технології та довірливість і недосвіченість громадян. Останнім часом масового поширення набули афери з банківськими картками. Зловмисники телефонують потенціальним жертвам, представляючись або працівником банку, або покупцем товару, за який хоче розрахуватись переводом грошей, намагаючись всілякими способами дістати доступ до карткового рахунку жертви.
Так, днями до 50-річного мешканця Кам’янця-Подільського зателефонував невідомий чоловік та представився оператором банку. Службовець повідомив, що в обслуговуванні кредитних карток клієнтів банку відбулись зміни, і він телефонує всім по черзі, аби проінформувати. Кожен клієнт повинен здійснити певні операції за допомогою банкомату, щоб надалі мати доступ до наявних коштів.
\”Помічник\” швиденько розповів, що і як, а потім запропонував особисто проконсультувати клієнта, аби той не наробив помилок. Спантеличений дзвінком кам’янчанин погодився, тим більше, він знаходився в декількох метрах від банкомату. Потерпілий чітко виконав усі вказівки співрозмовника, та насправді не розблокував свою картку, а власноруч перерахував аферистові майже 10 тисяч гривень. Поглянувши на баланс, чоловік зрозумів, що став жертвою шахрая.
Жертвою аферистів мало не став і автор цих рядків. Розмістивши об\’яву на сайті OLX, вже за годину я отримав дзвінок від чемного чоловіка, який зацікавився товаром, хоче його придбати, але, оскільки він юридична особа, гроші зможе тільки перерахувати на картку. Нічого не підозрюючи, я надав реквізити картки, і через 5 хвилин до мене знову подзвонив \”покупець\” з проханням продиктувати йому код, який надійшов мені на мобільний. Розуміючи, що цей код дає доступ до грошей на картці зовсім незнайомій мені людині (до того ж будь-який код зовсім не потрібний при перерахуванні НА мій рахунок, а потрібен лише у випадку ЗНЯТТЯ коштів), спритнику було запропоновано прослідувати у відомому напрямку і розмову завершено. Гадаєте, на цьому все скінчилося? Як би не так. Спробу зняти гроші з картки шахраї повторювали ще декілька разів, мабуть в розрахунку на мою помилку, тому довелося спочатку заблокувати, а потім і змінити картку (зміну порадили працівники банку, – процедура безкоштовна, а гарантія 100-відсоткова).
Повірте шановні, відтепер реквізити своєї картки я видам тільки під тортурами.
Будьте пильними!

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього