Нещодавно діти, підлітки та молодь, якими опікується Хмельницький Карітас, разом із працівниками та професійними фотографами Анатолієм Івановим, Сергієм Аніськовим і Оленою Лаптєвою відвідали місто Тернопіль та місцеву організацію Карітасу. Метою цього візиту була презентація волонтерського фотопроекту «Миттєвості життя»

Шалений день підопічних Хмельницького Карітасу у файному місті Тернопіль Нещодавно діти, підлітки та молодь, якими опікується Хмельницький Карітас, разом із працівниками та професійними фотографами Анатолієм Івановим, Сергієм Аніськовим і Оленою Лаптєвою відвідали місто Тернопіль та місцеву організацію Карітасу. Метою цього візиту була презентація волонтерського фотопроекту «Миттєвості життя» та виставка фотографій юних талантів. Також в рамках заходу було проведено просвітницьке заняття з основ фотографії для усіх бажаючих.

Шалений день підопічних Хмельницького Карітасу у файному місті Тернопіль

IV урочисте відкриття фотовиставки відбулось 24 червня 2015 року у виставковій залі Українського дому «Перемога». Відкритий майстер-клас з фотографії провів відомий хмельницький фотограф Сергій Аніськов.
На фотовиставці було представлено близько півсотні найбільш вдалих світлин зроблених нашими підопічними під час подорожей Карітасами України, зокрема й представників з соціальних центрів Карітасу Івано-Франківськ та Києва.
Запрошені журналісти з місцевого телебачення і преси, мешканці та гості міста, працівники та дітлахи Тернопільського Карітасу із захопленням розглядали фотороботи, спілкувались з професійними фотографами-волонтерами, знайомились з авторами фоторобіт що сподобались, залюбки фотографувались, записували свої враження та побажання в книгу відгуків, брали інтерв’ю.
Розповідає Дарія Іванішена, керівник фотопроекту та психолог Карітасу у Хмельницькому: «Фотопроект «Миттєвості життя» ми організували в осени 2012 року у рамках проекту «Мобільна робота з молоддю в Україні». Для цього нами були залучені різні фотографи, які на волонтерських засадах безкоштовно навчали наших підопічних теорії та практики мистецтву фотографії. З першого ж заняття у дітлахів появився великий інтерес до фотосправи, бажання зловити неповторну мить та подарувати її оточуючим. Найкращі фотографії були представлені на фотовиставці, яку діти, підлітки та молодь готували самостійно, продумували її оформлення і назви до світлин. Перше відкриття виставки у Хмельницькому в червні 2013 року мало великий успіх, тому ми вирішили презентувати її і в інших містах з навчальними майстер-класами з фотографії, подавши приклад іншим. Діти отримали шанс на успіх, розширили життєві перспективи, стали впевненішими, отримали професійні навички та адекватну самореалізацію не дивлячись на життєву недолю».
Як зазначив один з корифеїв художньої фотографії, викладач фотогуртка «Ракурс» при Хмельницькому музею-студії фотомистецтва, Анатолій Іванов: «Немає не талановитих дітей, є ліниві батьки. Кожен має від Бога талант, наша задача виявити його і розвивати на прославу Господа. Тоді у юних обдарувань не буде марнославства, гордині, заздрості та інших негативних рис характеру».
Під час відкриття у Тернополі відомий фотограф та тренер фотопроекту, Сергій Аніськов провів відкритий майстер-клас з фотографії. Метою якого було дати елементарне уявлення про те що таке фотомистецтво, привити почуття прекрасного, дати можливість відчути себе творцем і також окреслити перспективу можливого додаткового заробітку. Демонструючи свої творчі проекти ним було показано культури різних народів та психологічні портрети воїнів АТО. На прикладі власних фотографій було презентовано різні види фотозйомки та кумедні кадри з життя.

Шалений день підопічних Хмельницького Карітасу у файному місті Тернопіль

Як каже фотомитець Сергій Аніськов, часто ми не цінуємо того, що маємо. У багатьох учасників виставки немає навіть звичайної «мильнички», не те що професійного фотоапарата. І тим не менше, якість їхніх фото щоразу зростає, адже діти постійно навчаються і вдосконалюються.
Учасник фотовиставки Владислав Лісовий, підопічний Карітасу Хмельницький, представив на виставці три власних роботи.
– Я захоплююсь фотографією понад три роки завдяки майстер-класам у «Карітасі», – каже 14-ти річний Влад. – Найбільше люблю фотографувати пам’ятки архітектури, бо коли їх фотографую, виникає відчуття, що потрапляю назад у минуле. За активну участь у фотопроекті я отримав в нагороду безкоштовне навчання у фотогуртку «Ракурс» протягом 2013-2014 навчального років, де мав змогу навчатись у професіоналів своєї справи, спілкуватись з різними фотомитцями та відвідувати їх фотовиставки. Планую і надалі розвиватись в цій сфері, щоб через декілька років міг займатись цим професійно.
Після відкритих заходів, мали ми гарну екскурсію містом, в ході якої діти мали змогу фотографувати під керівництвом фотографів-тренерів проекту, таким чином тутешні дітлахи отримали додаткове «польове» заняття та безліч позитивних емоцій і чудових спогадів.
Висловлюємо щиру вдячність міському голові міста Тернопіль Надалу Сергію Віталійовичу, начальнику управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Кармазину Василю Петровичу, директору Благодійного Фонду «Карітас Тернопіль» о. Андрію Марчуку та усьому колективу працівників, власнику фото-відео студії «Історії кохання» Андрію Сінобоєву та усім фотомитцям і меценатам за підтримку, розуміння та радісний час разом. «Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю», – додає о.-м. Іван Данкевич, директор Хмельницького Карітасу з надією на збільшення тенденції до творчої самореалізації дітей, підлітків та молоді, що перебувають у кризових умовах життя.
З Тернополя фотовиставка «Миттєвості нашого життя» помандрує до Одеси із новим просвітницьким заняттям для підопічних тамтешнього Карітасу.

Шалений день підопічних Хмельницького Карітасу у файному місті Тернопіль
Шалений день підопічних Хмельницького Карітасу у файному місті Тернопіль

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього