Половину боргу Хмельниччини за газ перед “Нафтогазом”  накопичило скандальне підприємство Енргоінвест-Шепетівка 

Наразі за блакитне паливо товариство винне «Нафтогазу» близько 67 мільйонів гривень – повідомляють в управлінні житлово-комунального господарства облдержадміністрації. Опалювальний сезон у Шепетівці таки почався. Утім, за словами самих жителів, батареї гріють погано.

Григорій ВАЩУК – в.о. начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації:– «Енергоінвест» сьогодні заборгував 67 мільйонів. А борг всієї області перед «Нафтогазом» – 113 мільйонів. Тобто більше половини боргу – одне підприємство. Вони розробили графік відшкодування заборгованості до 2020 року.

Нагадаємо, компания “Енергоінвест” повязана з колишнім чиновником, власником активів у газовій сфері і головою партії “Сила громад” Андрієм Карпенко.

Як раніше повідомляв рух “Чесно” Андрія Карпенка не назвеш відомою фігурою у вітчизняному політикумі. Тоді як на енергетичному ринку двотисячних він був помітним гравцем. Андрій Карпенко контролював кілька облгазів та концерн «Укргаз», що об’єднував не одне газотранспортне підприємство. Втім, наприкінці двотисячних своїх активів він позбувся після того, як Дмитро Фірташ почав формувати свою газову імперію.

Невдовзі – у квітні 2010 року – Андрій Карпенко виринає на чолі Державного підприємства «Агентство розвитку житлово-комунального господарства». Наказ про його призначення підписав Олександр Попов, який до того, як очолити КМДА, встиг попрацювати міністром ЖГК в урядах Віктора Януковича, а згодом Миколи Азарова.

Своєю діяльністю на чолі агентства привернув увагу сайту журналістських розслідувань “Наші гроші”:  видання звинуватило його в “не досить законному лобіюванні приватних інтересів на державній посаді”. А точніше, журналістів занепокоїло надання дозволу на надання послуг тепло- та водопостачання ТОВ “Токмак теплоенергія”, засновниками якого є близькі до Карпенка ТОВ “Комунальні системи України” та ТОВ “Агентство муніципального господарства”.

25 04 2013 п. Карпенка звільнили з Агентства за згодою сторін, а вже навесні 2015 виринає як голова партії «Сила громад». За цими переходами можна не помітити одну досить розгалужену бізнес-структуру, пов’язану із Карпенком.

Комунальні системи України є засновником двох компаній – ТОВ Шепетівка Енергоінвест та ТОВ Сміла Енергоінвест, що надають послуги тепло- та водопостачання в містах Шепетівка Хмельницької області та Сміла Черкаської області відповідно.

Обидві компанії мають суттєві борги перед НАК «Нафтогаз» за спожитий газ. Сміла Енергоінвест заборгувало 69 127 393 грн (рівень оплати за 2015 рік – 0%), Шепетівка Енергоінвест – 46 180 817 грн.  Більше того, борги підприємств лише зростають: у 2015 році Сміла Енергоінвест не сплатило ані копійки за спожитий газ, а Шепетівка Енергоінвест оплатила лише 32% спожитого газу.

У Шепетівці неодноразово пробували позбутися проблемних енергопостачальників – але до сьогодні це не вдалося.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього