Шинькович: Арсеній Яценюк має добровільно піти у відставку
Народний депутат України від Хмельниччини Андрій Шинькович підписав подання і проголосував за недовіру до Уряду Яценюка та вимагає його відставки.
Шинькович: Арсеній Яценюк має добровільно піти у відставку
Народний депутат України від Хмельниччини Андрій Шинькович підписав подання і проголосував за недовіру до Уряду Яценюка та вимагає його відставки.

\”Ніколи не пробачу і не шукатиму пояснень антинародній політиці Яценюка, який завів економіку України у глухий кут. Його тарифи та соціальні скорочення, невміння стабілізувати фінанси країни призвели до зубожіння людей. Гнати такого прем\’єра з країни – така моя тверда позиція\”, – заявив Андрій Шинькович.

На думку народного депутата, МВФ і весь світ не буде допомагати Україні допоки не побачить легітимного стабільного уряду, який буде відповідати за політику. Бойовики активізували обстріли не випадково – вони спробують атакувати, побачивши, що керівництва в країні немає, а політики розгорнули внутрішньо-українську війну.

\”БПП, Президент, як і всі здорові сили українського суспільства виступають за формування неполітичного технократичного уряду. Такий уряд може влаштувати всі фракції коаліції і не допустити до остаточного розпаду парламенту і країни\”, – наголосив Шинькович.

Андрій Шинькович розповів, що від відставки Уряд врятували олігархи: голоси депутатів з Опоблоку, контрольованих Рінатом Ахметовим та депутатів Ігоря Коломойського: Відродження, кілька депутатів УКРОПу: Купрій, Шевченко, Денисенко, Ігор Луценко (формально в Батьківщині, насправді – УКРОП).

Цілком очевидно, що Яценюк за свій порятунок змушений буде з ними розрахуватися. Це генерує корупцію та ставить під загрози реформи.

Відбулася повна заміна політичної бази Уряду Яценюка: він втратив підтримку коаліції, натомість негласний союз з олігархами вийшов на поверхню.

Три фракції майже у повному складі не голосували за недовіру: Народний Фронт, Відродження Коломойського і Опозиційний блок (відставку Уряду підтримало лише кілька нардепів з Опоблоку). Цей ситуативний союз на підтримку уряду може стати постійним.

Відмова Арсенія Яценюка піти у відставку добровільно заганяють парламентську кризу у глухий кут. Уряд Яценюка залишається при владі, але повністю втратив підтримку коаліції, яка його сформувала і стає політично повністю залежним від Ахметова та Коломойського.

Проблема Яценюка – шукати вихід із цієї ситуації. Найбільше голосів за відставку уряду дала БПП. «За» голосувало майже 80% фракції, і вона дала
більше половини від загальної кількості поданих голосів.

Президент не тиснув на фракцію, і депутати визначалися самостійно, відповідно настроїв виборців. Свою позицію щодо відставки уряду Президент висловив у спеціальному зверненні.

Нагадаємо – за відставку Уряду проголосувало 194 народних обранці. 150 з них також підписали відповідну поставу, чим висловили свою недовіру Арсенію Яценюку, серед цих парламентарів і народний депутат Андрій Шинькович.

Залиште коментар

Також по темі

У Шепетівці в ставку здохла риба. Підозрюють цукровий комбінат, який скинув у водойму відходи

У ставку, що розташований неподалік Шепетівського цукрового заводу,