Штрихи до "портрету" хмельницького Євромайдану"Феномен «Євромайдану» останнім часом швидко і спонтанно з’явився на головних площах кількох десятків великих і малих міст нашої країни. Хмельницький, передусім в міру свого територіального розміщення, також був зобов’язаний підхопити євроінтеграційну протестну естафету.

Починаючи з 22 листопада, на площі біля облдержадміністрації почали з’являтися палатки і мітингувальники; періодично монтувалася сцена, з якої мали можливість звертатися до народу регіональні політики, громадські діячі та інші небайдужі хмельничани…

Загалом, ніби, все, як годиться – лідери місцевої опозиції можуть звітувати в Київ, що протести в Хмельницькому проходять і люди на них виходять. Може воно й так, але, на відміну від більшості обласних центрів Західної та Центральної України, місцеві протести виглядають дуже скромно. Головною причиною цього видається слабкість і безпорадність регіональних лідерів та місцевих осередків трьох головних опозиційних партій.Штрихи до "портрету" хмельницького Євромайдану"Феномен «Євромайдану» останнім часом швидко і спонтанно з’явився на головних площах кількох десятків великих і малих міст нашої країни. Хмельницький, передусім в міру свого територіального розміщення, також був зобов’язаний підхопити євроінтеграційну протестну естафету.

Починаючи з 22 листопада, на площі біля облдержадміністрації почали з’являтися палатки і мітингувальники; періодично монтувалася сцена, з якої мали можливість звертатися до народу регіональні політики, громадські діячі та інші небайдужі хмельничани…

Загалом, ніби, все, як годиться – лідери місцевої опозиції можуть звітувати в Київ, що протести в Хмельницькому проходять і люди на них виходять. Може воно й так, але, на відміну від більшості обласних центрів Західної та Центральної України, місцеві протести виглядають дуже скромно. Головною причиною цього видається слабкість і безпорадність регіональних лідерів та місцевих осередків трьох головних опозиційних партій.
Загалом, Хмельницька опозиція розчаровує. Маючи підтримку майже 70 % населення області на Парламентських виборах 2012 р., три головні опозиційні партії не спромоглися ефективно використати євроінтеграційний протестний настрій населення. Зараз важко говорити про нормальну роботу навіть їх осередків в м. Хмельницькому не кажучи вже про якусь консолідацію по області.

«Євромайдан» також дав привід привселюдно нагадати про свою опозиційність керівництву обласного центру. За прикладом інших міст, на головній площі просто неба навіть два рази проводилися позачергові сесії міськради, де проголошувалася підтримка євроінтеграції і засуджувалися дії чинної влади. Це стало певним сюрпризом для провладних обласних чиновників, які вже звикли неофіційно співпрацювати з міським головою.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього