У Хмельницьку цілий рік шукали продавців, але умови праці не покращувалиСитуація на ринку праці області характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг – 23,7%; професіоналів-5,2%; на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин та кваліфікованих робітників з інструментом, відповідно –24,9%.
Основною проблемою сучасного ринку праці залишається нестача якісних робочих місць з гідними умовами та оплатою праці, особливо для молоді.Ситуація на ринку праці області характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг – 23,7%; професіоналів-5,2%; на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин та кваліфікованих робітників з інструментом, відповідно –24,9%.

Основною проблемою сучасного ринку праці залишається нестача якісних робочих місць з гідними умовами та оплатою праці, особливо для молоді.

Станом на 1 січня 2014 року кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості становила 229 одиниць.

У середньому на одну вакансію претендувало 76 осіб, у тому числі серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 98 осіб, кваліфікованих робітників з інструментом – 44 особи, без спеціальної підготовки – 205 осіб, працівників торгівлі та сфери послуг – 44 особи, серед технічних службовців – 69 осіб та кваліфікованих робітників сільського господарства – 90 осіб, серед професіоналів та законодавців, вищих державних службовців, керівників, менеджерів, відповідно, 164 та 121 особа, серед фахівців – 43 особи.

Станом на 1 січня 2014 року кількість зареєстрованих безробітних становила 17,3 тис. осіб, з яких більше ніж половину складали жінки, 40,0 % – молодь віком до 35 років, майже кожен другий належав до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 52,4% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями.

У 2013 році послугами державної служби зайнятості скористалися 66,1 тис. громадян, з них статус безробітного мали 53,1 тис. осіб.

Протягом 2013 року за сприянням центрів зайнятості отримали роботу 30,2 тис. осіб, з них 19,8 тис. зареєстрованих безробітних, що на 18,7% більше, ніж у 2012 році. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 483 безробітних, у тому числі 257 осіб, які недостатньо конкурентноспроможні на ринку праці, та 226 осіб, які працевлаштовані на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

В 2013 році видачу ваучерів для підтримання на ринку праці конкурентоспроможності осіб старше 45 років. Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримали 683 особи, у т.ч. 514 зареєстрованих безробітних.

Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – 4,4 тис. безробітних; проходили професійне навчання – 8,1 тис. осіб.

Станом на початок січня 2014 року 14,9 тис. осіб отримують допомогу по безробіттю.

За останніми оприлюдненими даними Головного управління статистики в Хмельницькій області, рівень безробіття населення області віком 15-70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці (МОП), знизився з 8,2% (9 місяців 2012 р.) до 7,9% економічно активного населення відповідної вікової групи (9 місяців 2013 р.).

За матеріалами: Хмельницького обласного центру зайнятості

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього