Наразі є лише від поліомієліту – залишки після проведеної взимку позапланової турової імунізації. А через це, припускають медики, й зростає рівень дитячої захворюваності та хронічними стають недуги. Насамперед, це стосується кашлюку і туберкульозу. Адже серед тих дітей, які хворіють, переважна більшість – не щеплені.

Дифтерія, правець і кашлюк. Невеличкий запас вакцин від цих недуг в області був ще до літа минулого року. Впродовж останніх кількох років вдавалося охопити відповідними щепленнями 32% дітей віком до року і 55 з половиною відсотків – до півтора року.

Нині ж в області немає вакцин і проти цих захворювань, і проти туберкульозу. Остання ж, запевняють медики, захистить дитину від такої важкої форми недуги як туберкульозний менінгіт.

Така ситуація з постачанням вакцин склалася з кількох причин, пояснюють в Департаменті охорони здоров’я. По-перше, припинили закуповувати російський товар, а це – 90% усіх імунобіологічних препаратів, які використовувалися в Україні. По-друге, ще з минулого року закупівлею вакцин, причому за наші державні кошти, займаються міжнародні організації.

Тоді ж очікують і на партію вакцин проти кору, краснухи і паротиту. Хоча, її в області більш-менш достатньо. І щеплені понад 70% дітей краю.

Подробиці – у сюжеті каналу Поділля-центр.

Залиште коментар

Також по темі

Центр масової вакцинації розпочинає роботу у Хмельницькому

Сьогодні, у суботу, 12 червня, в Хмельницькому в