Скільки грошей хмельничани витратять на святковий стіл?
Напередодні Нового Року всі хмельничани задумуються над тим, що поставити на святковий стіл і як гідно провести старий рік та зустріти наступнийСкільки грошей хмельничани витратять на святковий стіл?
Напередодні Нового Року всі хмельничани задумуються над тим, що поставити на святковий стіл і як гідно провести старий рік та зустріти наступний. Звичайно, втілити найзаповітніші мрії вдасться не всім – на перешкоді можуть стати обмежені фінансові можливості. Подільська.info вирішила підрахувати, скільки подолянам коштуватиме святкове застілля цьогоріч. Варто зауважити, що ціни у порівнянні з минулим роком значно зросли. На продуктових ринках немає традиційного святкового ажіотажу, а от у супермаркетах клієнтів побільше. Тим не менш, майже кожен скаржиться, що ціни – зовсім не по-кишені пересічному покупцеві.

Скільки грошей хмельничани витратять на святковий стіл?
Який новорічний святковий стіл обходиться без салату «Олів\’є»? Отже, якщо ви вирушите за інгредієнтами для салату в найближчий супермаркет, то будьте готові приблизно до таких цін:
Картопля – 2,97 грн
Морква – 2,47 грн
Куряче філе – 56,7 грн
Огірки солоні (банка 600 г) – 27,66 грн
Яйця (десяток) – 18,45-21,52 грн
Олія соняшникова (для домашнього майонезу) – 21 грн (900 г)
Зелений горошок – 9 грн
Лимон – 21,97 грн
Гірчиця – 4,6 грн

Якщо врахувати, що для одного «Олів\’є» знадобиться 4 картоплі, 2 морквини, 500 г курячого філе, 4 яйця для салату і 1 яйце для майонезу, 4 солоних огірка, банку горошку, 160 мл олії, половина чайної ложки гірчиці і 1 ст. л. лимонного соку, то всього за набір продуктів для «Олів\’є» в магазині доведеться викласти близько 58 грн. Якщо йти в супермаркет вам ліньки, ви завжди можете замовити доставку продуктів додому. За це задоволення доведеться заплатити 30-65 грн, а якщо замовлення буде важити більше 50 кг, то потрібно буде доплачувати по 6 грн за кожні 10 кг. Доставка продуктів зазвичай здійснюється з 9 ранку до 10 вечора.

Альтернативою супермаркету є ринок. На ринку продукти для салату «Олів\’є» коштують приблизно стільки:
Картопля – 4,5 грн
Морква – 3-4 грн
Куряче філе – 54,9 грн
Огірки солоні – 20 грн / кг
Яйця (десяток) – 16 грн
Олія соняшникова (для домашнього майонезу) – 14,5-20 грн (900 г)
Зелений горошок – 7,5 грн
Лимон – 22 грн
Гірчиця – 3-4 грн

Всього набір продуктів для «Олів\’є» на ринку обійдеться вам приблизно в 55 грн. Здавалося б, навіщо йти на ринок, якщо в найближчому супермаркеті ви витратите всього на пару-трійку гривень більше? По-перше, на ринку ви можете знайти більш якісні овочі. А по-друге, якщо ви вмієте добре торгуватися, то ви завжди зможете збити загальну суму набору продуктів для «Олів\’є» на 5-10 грн.
Скільки грошей хмельничани витратять на святковий стіл?
Фрукти – такі ж незмінні продукти на новорічному столі, як і салат «Олів\’є». У магазині мандарини коштують від 20 до 36 грн, яблука – від 9,76 до 42 грн, апельсини – від 16 до 31 грн. Що стосується фруктів на ринку, то ціни такі: мандарини – 26-30 грн, апельсини – 20-25 грн, виноград – 28 грн, хурма – 45 грн, яблуко – 8-15 грн, банан – 20 грн, гранат – 30 грн.

Звісно, враховуючи значне подорожчання, багато хмельничан відмовляють від гучного святкування, а дехто взагалі вирішує не святкувати. Причина – не тільки зростання цін, а й війна на сході.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього