Соціальні служби Хмельниччини підбили підсумки роботи у 2013 році У засіданні взяли участь: перший заступник голови Хмельницької ОДА В.Гаврішко, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА С.Лукомська, в.о. директора Хмельницького ОЦЗ С.Черешня, заступник директора О.Пушкар, директори базових центрів зайнятості, начальники управлінь соціального захисту населення РДА та міськвиконкомів, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді РДА та міськвиконкомів.У приміщенні університету управління та права відбулось розширене засідання колегії Департаменту соціального захисту населення ОДА з питання: «Про роботу органів соціального захисту населення, служб у справах дітей, центрів зайнятості, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді по реалізації соціальних ініціатив Президента України за 2013 рік». У засіданні взяли участь: перший заступник голови Хмельницької ОДА В.Гаврішко, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА С.Лукомська, в.о. директора Хмельницького ОЦЗ С.Черешня, заступник директора О.Пушкар, директори базових центрів зайнятості, начальники управлінь соціального захисту населення РДА та міськвиконкомів, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді РДА та міськвиконкомів.

У своєму виступі в. о. директора Хмельницького ОЦЗ С.Черешня зазначив, що протягом 2013 року обласна служба зайнятості за підтримки та координації обласної державної адміністрації, у тісній співпраці з роботодавцями, іншими соціальними партнерами активно сприяла впровадженню в життя соціальних ініціатив Президента України В. Януковича та Уряду, а також, нововведень законодавства про зайнятість. Спільними зусиллями повернуто до трудової діяльності 30,2 тис. громадян. При цьому, зареєстрованих безробітних працевлаштовано на 18,7% більше, ніж у 2012 році. Рівень працевлаштування безробітних становив 37,3% – це 6-й результат в Україні Найкращих результатів досягли Білогірський (50,8%), Ізяславський (47,2%) та Шепетівський (48,6%) центри зайнятості. При цьому, середня тривалість зареєстрованого безробіття становила 98 днів, при завданні Міністра соціальної політики України – не більше 120 днів. Тож, за цим показником область четверта в Україні.

В минулому році розпочато роботу щодо видачі ваучерів особам віком старше 45 років для підтримки їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації і підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Цим правом скористалось 683 особи. В цілому, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці понад 8.0 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. Рівень працевлаштування після навчання становив – 94,9% – це 4-й показник по Україні. Стовідсоткове працевлаштування забезпечено Білогірським, Ізяславським, Чемеровецьким центрами зайнятості.

Понад 7 тис. роботодавців поінформували обласну службу зайнятості про потребу в 32,0 тис. працівників. Укомплектовано 93,2% вакансій – це 2-й результат. В рамках реалізації нових інструментів Закону України «Про зайнятість населення» в частині стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць 164 роботодавці отримали компенсацію єдиного соціального внеску за працевлаштування 257 безробітних, які потребують додаткових соціальних гарантій у сприянні працевлаштуванню, та 98 суб’єктів малого підприємництва за працевлаштування 226 безробітних на новостворені робочі місця в пріоритетних галузях економіки. Справа нова, але є вигідною для роботодавця. Позитивні напрацювання є в Летичівському, Красилівському, Віньковецькому, Ізяславському, Чемеровецькому, Дунаєвецькому, Новоушицькому районах та місті Нетішин.

В 2013 році забезпечено працевлаштування 720 осіб з інвалідністю, що на 22,7% більше ніж у 2012 році. Рівень працевлаштування інвалідів в цілому по області становив 30,6%, а у Теофіпольському районі – 45,9%, Чемеровецькому – 44,1%, Хмельницькому районі – 41,9%. С.Черешня зазначив, що в Міністерстві соціальної політики на особливому контролі знаходиться працевлаштування осіб з інвалідністю, які не є зареєстрованими безробітними, але закінчили навчання в реабілітаційних установах і навчальних закладах системи соціального захисту населення та потребують працевлаштування. Рівень працевлаштування їх має бути не менше 95%. З цією метою є необхідність посилити співпрацю управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та центрів зайнятості щодо здійснення якісного підбору та направлення на навчання осіб з інвалідністю за професіями, які є затребуваними на місцевому ринку праці, проведення поглибленого профдіагностичного обстеження, здійснення соціальними працівниками соціального супроводу з метою закріплення їх на робочому місці.

Станом на 01 січня 2014 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 17,3 тис. безробітних, що на 6,6% більше ніж на початок 2013 року. Також, залишається значне навантаження робочої сили на одну вакансію – 76 (по Україні – 10 осіб). Реєстрований ринок зріс в основному за рахунок осіб за робітничими професіями (на 11,5%) та за рахунок осіб, що проживають в сільській місцевості (на 16,8%).

В зв’язку з цим, необхідно продовжувати спільну роботу, спрямовану на сприяння роботодавцям у створенні робочих місць. Зокрема, в частині повноважень Державної служби зайнятості, зобов’язую директорів базових центрів зайнятості в 2014 році забезпечити системну роботу щодо стимулювання роботодавців та суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць шляхом виплати компенсацій єдиного соціального внеску за працевлаштування не менше як тисяча безробітних. Сприяти не менше як 585 безробітним в отриманні одноразової виплати допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. Цим самим сприяти їм в створенні робочих місць.

С.Черешня звернув увагу заступників голів адміністрацій, що створення нових робочих місць за сприяння та відповідно до повноважень центрів зайнятості, це лише незначна частина, а точніше – в 2013 році – це було 4,4%, в 2014 році – це має бути 12,7% від річного завдання по створенню робочих місць в області, оскільки визначається правлінням Фонду та Бюджетною програмою державної служби зайнятості, та можливе лише по факту наявності коштів

Тож, враховуючи ситуацію щодо недостатньої кількості вільних робочих місць на ринку праці, прошу, вас, шановні заступники голів районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад спільно з органами місцевого самоврядування, сприяти на місцях збереженню та створенню робочих місць шляхом реалізації інвестиційних проектів, створення сприятливих умов для ведення соціально відповідального бізнесу, попередження збільшення фактів розірвання трудових договорів між найманими працівниками та фізичними особами – підприємцями.

Зокрема, резерв щодо працевлаштування безробітних на новостворені робочі місця вбачаємо під час реалізації в районах та містах області державних інвестиційних програм (проектів). Пропозиції з цього приводу та щодо виконання ст.25 Закону України “Про зайнятість населення” направлені обласним центром зайнятості 11.02.2014 року Департаменту соціального захисту ОДА як пропозиції до засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради з питання «Про стан реалізації інфраструктурних проектів (програм) та їх вплив на розширення сфери прикладання праці та сприяння зайнятості населення.

Під час виступу С.Черешня відмітив, що центри зайнятості тісно співпрацюють з структурними підрозділами органів виконавчої влади щодо надання безоплатних індивідуальних і групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо легалізації трудових відносин. Сьогодні не має жодного району чи міста, де такої співпраці немає. І це закономірно.

Як показали результати минулого року, потребує активізації спільна робота центрів зайнятості, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо організації громадських робіт на паритетних основах. Відрадно, що в січні місяці вже цього року є непогані результати.

На завершення свого виступу в.о. директора ОЦЗ С.Черешня подякував першому заступнику голови Хмельницької облдержадміністрації Вадиму Гаврішку за підтримку ініціатив в реалізації завдань, поставлених державою та допомогу у вирішені питань життєдіяльності служби зайнятості.

За матеріалами: Хмельницького ОЦЗ

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього