Протягом минулого тижня в багатьох містах України пройшли короткочасні дощі, грози, місцями шквали та град. Найбільшу небезпеку під час такої погоди становлять грози та блискавки. Вони можуть призвести до загибелі людини, повідомляє прес-служба Хмельницької міської ради. Тому фахівці рекомендують хмельничанам бути особливо уважними та обережними під час складних погодних умов та дотримуватися правил безпеки.

Трагічний випадок стався 29 червня, у селі Поступель Ратнівського району. Блискавка влучила у двох діток, віком 12 та 15 років. Вони перебували на пасовиську під час грози. Цього ж дня, у Львові, поблизу місцевого озера, від удару блискавки загинули батько та його 9-річна донька, а ще двох людей з опіками доставили у лікарню.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці застерігає громадян бути дуже уважними під час грози.

Основні правила безпеки під час грози

1. Уникайте відкритої місцевості

Під час грози намагайтеся не перебувати у відкритій місцевості, уникати вершин, пагорбів тощо. Однак якщо Ви з певних причин залишилися в полі, то фахівці радять сховатися в будь-якому можливому поглибленні: невеличкій канаві або найнижчому місці поля. Необхідно присісти і пригнути голову.

2. Не можна лежати на мокрій землі під час грози

Треба уникати води, оскільки це – провідник струму.  Удар блискавки поширюється навколо річки в радіусі 100 метрів. Тому під час грози в жодному разі не слід купатися, навіть не варто перебувати біля водойми. У місті під час грози можна зайти в магазин, під’їзд або перечекати грозу під навісом біля стін будівель.

3. Не можна ховатися під деревами

Слід пам’ятати про те, що блискавка найчастіше потрапляє в найвищі дерева: дуб, тополя, сосна. У лісі дуже небезпечно ховатися від грози.

4. Не варто метушитися і бігти 

Фахівці не рекомендують тікати від грози, адже чим ширше Ваш крок, тим небезпечнішим буде удар блискавки. Не слід їхати на мотоциклі або велосипеді.

5. Не торкайтесь мокрих предметів

Фахівці закликають не торкатися до мокрих предметів. Також не слід перебувати біля багаття, бо в нагрітого повітря провідність для блискавки більше. В жодному разі не можна перечікувати грозу біля лінії електропередач. Намагайтеся не розмовляти по мобільному телефону під час грози. Краще його тимчасово вимкнути. Вдома слід вимкнути телевізор, радіо та не користуватися електричними приладами.

Отже, дотримання цих рекомендацій дозволить вберегти себе під час грози.

Хмельницький

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницький привезли тропічну малярію з Цейлону. Хворий у обласній інфекційній

На початку липня  в Хмельницьку міську інфекційну лікарню