Замінити чорнобривці на щось цікавіше та засадити міські клумби самшитами хотів би директор міського підприємства з благоустрою Микола Дроздов. Але заважають цьому деякі хмельничани, які крадуть все красиве, що тільки з’являється на клумбах. Тому щось цікаве у цьому році можна буде побачити лише там, де є цілодобова охорона. Пан Дроздов також переживає, що якщо в місті зробити вертикальну клумбу-фігуру мешканці міста будуть на неї залазити, щоб сфотографуватися

DSC08116

“Ми хочемо змінити підхід до всіх наших квітників. Від самих чорнобривців час відходити – треба, щоб вони були в композиції, а не просто як минулого року з безвиході, коли весь квітник повністю – одні чорнобривці зліва, інші справа. Минулого року ми спробували на розв’язці зробити клумбу-карту України та прапор. Нині вирішили зобразити на ній 9 регіонів у зв’язку з децентралізацією. Це ідея нашого підприємства. Також плануємо зробити герб не всередині, а дещо винести його. Це виглядатиме привабливіше.

Збираємось змінити квітник біля «Енеїди». Там раніше переважали кани, оточені чорнобривцями. Це вже приїлося.

2063304_800x600_0_1f81dc_7542b135_XL

Якщо взяти сквер Шевченка, то восени, коли прибираємо всі квітники, в ньому стає пусто. Тому робитимемо три рокарії. Камені вже привезли, і з третього травня ми запланували посадку й чергуватимемо вічнозелені рослини з листяними, щоб і літом, і взимку зберігалась гармонія. Розбивку деяких квітників ми взагалі робили восени, аби пришвидшити посадку.

– Зараз існує стільки цікавих дизайнерських вирішень клумб – підвісні горщики, фігурні конструкції. Чи заплановано щось подібне в нашому місті?

– Маємо поїхати до Львова придбати каркас для топіарію. Планували встановити його ще два роки тому, але не наважилися. Каркас заповнюється всередині смарагдовою туєю або самшитом і згодом перетворюється на суцільну зелену фігуру. Це дуже цікаво. Сквер Шевченка має тематичний характер, тому, напевно, парку Чекмана така зелена скульптура пасувала б більше. Дуже хочеться спробувати, але невідомо, як народ сприйме. Чи не залазитимуть на неї, аби сфотографуватися.

 

Також нам виділили кошти на вертикальне озеленення й зараз ми закуповуємо вази. Минулого літа їх  було 40 у сквері Шевченка й на алеї від вулиці Володимирської до міської ради. Цього року знов плануємо розмістити. Щоправда, зважаючи на наш вандалізм, шкода витрачених коштів. Спочатку треба, щоб прокинулась свідомість громадян. Бо виривають навіть на стовпах. Площа більш-менш охороняється, тому біля «Віри, Надії, Любові» квіти не крадуть. А ось біля школи мистецтв – понад половини немає. Так само і в сквері Шевченка – спереду ще не так, а хоч трохи всередину чи вбік…

Газон у парку Франка ми обсадили минулого року самшитом. Вже частини немає. Знову підсаджуємо, вирощуємо його з цією метою. Десь можна було б в іншому місці щось нове зробити, а ми займаємося тим, що відновлюємо втрачене, аби підтримувати певний вигляд. Це дуже велика проблема. На площі посадили тую кулеподібну – в контейнері, стовідсоткової приживлюваності. На ранок приходимо – порожня ямка. Це жах. Якби стояли камери, це хоч якось могло б крадіїв стримати. Доходило до того, що інженер витягував з клумби людину, яка серед білого дня викопувала троянду й ставила в пакет. Ще була ситуація, коли сидить на квітнику жінка, вириває тюльпани за кольорами, підписує й кладе в пакети. Ну як це називається? А ми можемо лише звернутися в поліцію. Пишемо безліч листів, мої працівники тільки й ходять пояснення дають, від роботи відволікаються.

От зараз, на початку сезону, ентузіазм на висоті – хочеться зробити гарно, щоб побачити, як виглядатиме те, що ми спланували. Але після того, як зробиш і побачиш, яке воно гарне, наступного дня приходиш – усе пошкоджене, вже дивишся й думаєш: «Та навіщо воно мені треба?» Стільки людської праці, стільки енергії, коштів. Тоді справді опускаються руки.

2569_4_2

– Чим тут можна зарадити?

– Тільки змінити свідомість. На мою думку, у нас в Україні одна проблема – немає відповідальності. Якби знали, що є відповідальність – одного, другого зловили, показали б біля «Дитячого світу» не рекламу, а цих людей. Щоб знали: нашкодив – відповідай. А так на транспортній розв’язці клумбу-карту приїхали поливати, підходить жінка, рве квіти, ще й сварить водія, що той не дозволяє це робити.

 

Марічка News

Залиште коментар

Також по темі

Чоловік зі Славути обірвав клумбу біля мерії – шукав троянди для сердитої дружини

  У Славуті правоохоронець о п’ятій ранку зловив