Таксі у Хмельницькому поступово дорожчає, проте левова частка самих таксистів так і працює без ліцензії. Ось наприклад, якщо ще влітку кілометр по місту вартував 3 гривні, то тепер ціни піднялися на третину, як результат — 4 грн за кілометр перевезень. Щодо ліцензій, то тут все досить неоднозначно — Укртрансбезпека регулярно повідомляє про впійманих порушників та накледені на них штрафи, але їх у місті не меншає. Тому перевіркою ліцензій нехай надалі займається Укртрансбезпека та поліція, а ми, в свою чергу, вирішили поспілкуватися не лише з ними, а також з таксистами та громадянами.
Якраз таки, попри всі намагання поговорити, дізнатися інформацію від представників Укртрансбезпеки нам так і не вдалося. Протягом двох днів, на дзвінки до начальника Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області Віталія Дзюби ніхто так і не відповів. Ми намагалися поспілкуватися з ним особисто, але на робочому місці його також не застали. Інші працівники відмовилися давати будь-які коментарі без дозволу керівництва. Тому офіційної статистики про кількість впійманих та притягнутих до відповідальності нелегальних таксистів ми так і не отримали.
А ось з таксистами поспілкуватися було набагато простіше. На стоянці, біля залізничного вокзалу вони розповіли журналісту сайту 0382.ua про свою роботу та щоденні проблеми. Більшість, в першу чергу, бідкалися на важку долю, малу кількість бажаючих скористатися послугами перевезення та дороги. Щоправда, впродовж спілкування до автомобілів з «шашками» так і не підійшов жоден потенційний пасажир. Як переконують таксисти, така ситуація майже кожен день.
«Люди зараз стали мало викликати таксі. Кожен старається економити, тому що в більшості немає грошей. Тому ми від цього також страждаємо. Ось, наприклад, приїжджає людина на вокзал поїздом, її ж краще заплатити цих три гривні за автобус ніж замовляти таксі і переплачувати у десть раз більше. Найбільше клієнтів трапляється, зазвичай, на вихідні та свята. Раніше, була трішки краща ситуація. Ліцензію виробити зараз також важко дуже, можливо буде якесь спрощення умов», — розповів нам один з хмельницьких таксистів.
Окрім цього, чоловік поскаржився на якість місцевих доріг, але завантаженістю транспорту залишається задоволений. Зазначив, що лише у вівторок та четвер їздити трішки важче.
Звичайно, всі як один, переконували в своїй добросовісності та чесності по відношенні до пасажирів. Хоча в деяких містах України часто трапляються випадки коли пасажира, особливо якщо він не місцевий, просто катають по місту, а потім вказують захмарну суму “подорожі”. До честі наших перевізників, у Хмельницькому таких випадків помічено не було, хоч своєрідну перевірку ми інколи влаштовували.
На жаль, існує проблема з реагуванням на виклик таксі, і це не лише до віддалених районів, а й навіть на деякі вулиці поблизу центру міста. Мешканці Хмельницького скаржаться, що вночі автомобіль можна прочекати 20-30 хвилин після виклику, а то й взагалі не дочекатися — все це б не було так погано, якби про таку ситуацію попереджали диспетчери, проте вони обіцяють, що машинна приїде через 5-10 хвилин.
«Було декілька випадків, що взагалі таксі не приїжджало. Одного разу це сталося, коли викликали до поліклініки, щоб переїхати в іншу. Диспетчер сказала, що машина буде через 5 хвилини, ми з дитиною на морозі чекали довше. Після чого зі служби таксі зателефонували і сказали, що автомобіль поламався, а другого немає. Також були ситуації, що не можна було доїхати до вокзалу та до ринку. Після цих випадків намагаюся більше не користуватися таксі. Перевагу надаю громадському транспорту», — розповіла хмельничанка Юлія.
Проте, не зважаючи на всі незручності — таксі у Хмельницькому одне з найдешевших серед обласних центрів України. Мінімальний тариф тут складає 22 гривні плюс, як ми вже зазначали, 4 гривні за 1 кілометр. Для порівняння, у Львові мінімальний тариф — не менше, ніж 30 гривень, а за 1 кілометр доведеться заплатити від 4,50 і вище. Підводячи підсумки варто зазначити, що дійсно їздити на таксі для хмельничан дорого, для водії знижувати ціни — не вигідно. Саме тому і склалася така ситуація, що останнім часом, аби зекономити кошти, хмельничани стали набагато рідше використовувати таксі.