Хмельницкий муніципальний кінотеатр імені Шевченка є збитковим, тож утримувати його за кошти міського бюджету не доцільно.

Такого висновку дійшов громадський активіст Андрій Попик. Здаючи в оренду приміщення, з квитками по ціні як в комерційних кінотеатрах, тільки в 2015 році комунальне підприємство з’їло 7 млн. грн. податків хмельничан.

Як пише суспільно-політичне видання “Самооборона і контроль”, на своїй сторінці у Фейсбуці пан Андрій роздумує над темою, для чого Хмельницькому кінотеатр, на утримання якого йдуть мільйони з бюджету міста. У коментарях хмельничани згадують коли в останній раз мерзли там на сеансах.
«Для чого утримувати кінотеатр, в якому сервіс на порядок гірший від приватного, а ціни на такому ж рівні? Та й фактично в будівлі більше торгових точок і кав’ярень, ніж самого кінотеатру. Може простіше закрити збитковий кінотеатр, а його приміщення використовувати для потреб музичної школи, Будинку культури (в якому навпроти митці туляться в маленьких кімнатках), чи інших дитячих закладів?», – пише Андрій Попик.
Також він додає цифри. У 2015 з місцевої казни на проведення капітального ремонту кінотеатру Шевченка було виділено 3,2 мільйони гривень, на придбання 3D-апаратури та крісел ще 3,7 мільйони.
«Усього майже 7 мільйонів. Це якщо квиток 50 гривень, то 140 тисяч людей можна було зводити в «Multiplex». І це не рахуючи витрат на оплату праці, опалення і т.д. Люта жесть», – обурюється активіст.

Ідею Андрія Попика із перепрофілюванням муніципального кінотеатру у Фейсбуці підтримало уже чимало хмельничан.
Наприкінці 2012 року Хмельницька міська рада оголосила інвестиційний конкурс “Реконструкція кінотеатру імені Т.Г.Шевченка у Палац культури та кіно та будівництво нежитлового приміщення у підземному просторі під кінотеатром”. Орієнтовна вартість реалізації інвестиційного проекту становила 40-45 млн. грн. Але з інвестором тоді так і не визначилися. Пізніше колишній заступник міського голови Іван Прокопець заявив, що кінотеатр імені Тараса Шевченка є непривабливим об’єктом для інвестицій.
У 2015 році з міського бюджету було виділено понад 3 мільйони гривень на реконструкцію кінотеатру Шевченка. Тодішній начальник фінансового управління міської ради Наталія Степанова вважала, що після реконструкції комунальний кінотеатр зможе конкурувати з «Мультиплексом».
У 2015 році кінотеатр імені Шевченка придбав у київської ТОВ “СІДІЕС ЮА” проекційне обладнання з системою 3D та екраном за 2 мільйони 188 тисяч гривень та акустичну систему вартістю 535,5 тисяч гривень.
У вересні 2016 року уже нова міська влада купила у харківської ТОВ «Меблева фабрика Прем’єра» 336 кінотеатральних глядацьких крісел для комунального кінотеатру за 967,3 тисячі гривень, які мають незабаром встановити.

Актуально

 

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього