У Хмельницькому на Дубівському ставку живе більше сотні лебедів-кликунів. Птахи харчуються планктоном з річки та хлібом, яким підгодовують небайдужі  містяни. Декілька зим поспіль були м’якими, і озеро не замерзало.  Утім, цьогоріч синоптики обіцяють сильні заморозки, яких лебеді можуть не пережити.

Михайло Цавко підгодовує лебедів-кликунів не перший рік. Каже, на Дубівському ставку у теплу пору року для них корму вдосталь – це в основному дрібні ракоподібні,  черви та молюски.  А от у холоди не зайвою буде й допомога людей.

Лебеді на Дубівському ставку з’явилися років десять тому. Але саме цього літа їхня кількість різко збільшилася. Зоозахисники пов’язують це із посушливим літом. Чимало водойм Хмельниччини пересохло. тому кликуни і прилетіли на Дубівський став. Тут у пернатих з’явилося потомство. Тепер, за підрахунками місцевих жителів,  на ставку живе близько 200 птахів. Утім, уже найближчими днями синоптики прогнозують сильний мороз. Якщо крига скує став, червонокнижні птахи опиняться у небезпеці.

Тим, хто бажає підгодувати кликунів, зоозахисники радять кидати корм подалі у воду, щоб лебеді не звикали до суходолу Адже там на них може чекати небезпека: хижаки та люди, котрі прагнуть використати цих пернатих на м’ясо. Хоча, наприклад, серед мисливців вбивати лебедя вважається неприпустимим. odtrk.km.ua

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього