На жаль, від онкології помирає 22% населення працездатного віку. Серед причин смертності в області злоякісні онкологічні патології посідають 2 місце після хвороб системи кровообігу. Про це повідомив Головний позаштатний онколог Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА В’ячеслав Мороз.

Як свідчить статистика, найбільше на Хмельниччині помирають від раку простати у чоловіків та раку молочної залози у жінок. Далі серед причин смертності – рак легень та колоректальний рак. У порівнянні із минулим роком, дещо зменшилась кількість смертельних випадків від раку шлунку, а також загальна кількість померлих від раку.

За 9 місяців поточного року в області вперше взято на облік 3326 пацієнтів і зберігається тенденція до зростання числа злоякісних новоутворень. 65% нових пацієнтів отримали спеціальне лікування, у т.ч. 2,5% – тільки променеве, 6,5% – поєднання хіміотерапевтичного та променевого лікування, 21,6% – тільки хіміотерапію, 35,7% – тільки хірургічне та 33,7% – комбіноване або комплексне лікування.

На думку головного позаштатного онколога краю, важливим аспектом в організації онкологічної допомоги є проведення онкопрофоглядів населення. В цілому, по області за 2016 рік активно виявлено 21,3% первинних онкологічних хворих. У минулому році ця цифра становила 23,9%. За 9 місяців цього року під час профоглядів були виявлені 45,3% випадків візуальних форм раку, що на 5 % менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Поділля-Центр

Залиште коментар

Також по темі

З червня Україна переходить на електронні лікарняні

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що: З