Екзотичні жаби, рептилії, велетенські таргани, волохаті павуки-птахоїди, рідкісні комахи та плазуни. Усі вони мешкають у звичайній квартирі хмельниччанина Руслана Юшкевича. У домашньому тераріумі їх понад три тисячі. Як усі уживаються і яка реакція сусідів – бачили наші кореспонденти.

В цьому тераріумі живуть ящірки, які проживають на острові Пананг – це Індонезія, Малазія, зазвичай ближче до Екватора проживають. Цікаві тим, що не виростають більше 10 сантиметрів і також цікаві, що в них популяція – тільки самиці.

Окрім цих ящірок, які полюбляють поласувати медом і лише під час годування поводяться мирно, у тераріумах – ще понад двадцять видів плазунів. Ось це – віковий бананоїд з віями з луски. Через слаборозвинені щелепи він кусається не надто боляче. А це – родичка звичайної ропухи – в’єтнамська жаба з витрішкуватими очима та шипами на шкірі.

“Дуже цікаво поспостерігати, коли таж сама жаба чи тритон ложить ікру, потім з тої ікринки ти спостерігаєш, як вона поступово розвивається, як діляться клітинки, як зародок з’являється, як цей зародок виходить в пуголовку. Тобто за кілька тижнів спостерігаєш еволюцію тварини від клітини до динозавра, коли вона виходить з води”, – розповідає тераріуміст Руслан Юшкевич.

У його царстві рептилій та комах є й рідкісні види. Ось цей приплюснутий павук-фрін – сліпий. Замість очей у нього довжелезні вуса.

Утримувати таких тварин у домашніх умовах не складно, каже Руслан. Єдина проблема, коли вони тікають з тераріуму.

“Коли вони тікають, то важко знайти,тому що перше що вони роблять-ховаються. Шукаєш десь по верхах, по тумбочках, потім знаходиш в кутку сидить один, потім через день-два знаходиш іншого. Береш ємність і акуратно стараєшся накрити, не лякаючи, не встиг – це вже нерв, це вже екстрим”, – каже Руслан Юшкевич.

Плазуни вдома нікому не заважають. Не скаржаться на екзотичних сусідів й інші мешканці будинку. Кажуть, страшно було лише спочатку.

“Був такий випадок, що у Руслана втік скорпіон, то дружина трошки боялася, не знала що робити. А так зазвичай ставимося нормально, але страх є трохи, що він заліз і буде повзати під одіялом. А зараз вже адаптувалися”, – каже сусід Олександр Попович.

Руслан планує з часом організувати виставку своїх домашніх улюбленців, аби якомога більше людей ознайомити з життям рідкісних комах та земноводних.

Подробиці

 

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього