Про це на прес-конференції повідомила головний інфекціоніст Мінохорони здоров’я Ольга Голубовська.

Лікарі із Хмельницького підтвердили, що за словами постраждалої, вона  захворіла після того, як поїла рибних консервів промислового виробництва, куплених на стихійному ринку. Зараз загрози її життю немає. 

До лікарні жінка потрапила минулих вихідних, і найбільшим клопотом для родини хворої став пошук потрібної сироватки проти ботулізму.

За словами Ольги Голубовської, в Україну привезли 25 доз канадської протиботулінової сироватки відмінної якості, однак її, як і раніше, немає  у віддалених регіонах країни. Вся партія знаходиться на спецскладі Мінохорониздоров’я у Києві.

 

Головний інфекціоніст поточнила, що хворому на ботулізм слід ввести сироватку протягом перших 72 годин після появи симптомів. Тому вкрай важливо, аби рятівні ліки були під рукою.

Як повідомила голова комітету із питань охорони здоров’я ВР Ольга Богомолець, проблеми із протиботуліновою сироваткою почались у 2014 році, коли термін її реєстрації в Україні скінчився. Також Богомолець додала – після ліквідації санітарно-епідеміологічної служби в Україні удвічі зросла смертність від ботулізму. При чому вперше за останні 20 років ботулотоксин знайшли в продуктах промислового виробництва.

Нагадаємо, раніше Подільська. інфо  повідомляла про випадки ботулізму на Хмельниччині. Як і тепер, медичні заклади розводили руками, повідомляючи, що сироватки проти збудника хвороби в області гостро не вистачає.

За матеріалами газети “Факти”

 

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницький привезли тропічну малярію з Цейлону. Хворий у обласній інфекційній

На початку липня  в Хмельницьку міську інфекційну лікарню