Палять так само майже удвічі більше, утім, де здоров’ю – шкода, для бюджету – користь.

Бюджети місцевих громад Хмельницької області за рахунок реалізації підакцизних товарів у роздрібній торгівлі поповнились на 281 мільйон гривень, повідомляє Depo.Хмельницький.

“Сума надходжень перевищила очікувану на 34,3 мільйона гривень, а порівняно з минулорічними показниками – темп росту склав 177 відсотків, що більше на 112 мільйонів гривень,” – інформують в прес-службі ДФС області.

Загалом бюджетні надходження з роздрібного акцизного податку складається з реалізації алкогольних напоїв – 23%, від продажу тютюнових виробів – 17% та платежів від збуту нафтопродуктів, питома вага яких охоплює 60%.

Найбільше акцизного податку надійшло на території обслуговування ДПІ у  Хмельницькому – понад 113 мільйонів гривень, по Кам‘янець-Подільській ОДПІ – 64 мільйони гривень, у Славутській ОДПІ – 44 мільйони гривень, у Красилівській ОДПІ сума роздрібного акцизу склала більше 40 мільйонів гривень.

Як зазначають в ДФС, в результаті бюджетної децентралізації сплата акцизного податку з роздрібного продажу стала досить важливою складовою у доходах скарбниць територіальних громад. При цьому першорядну роль тут відіграє активна позиція їх керівників та представників громадськості, а також його прозоре та якісне адміністрування. Також рівень сплати акцизу залежить від споживання напряму залежить від цінової політки цих товарів.

Цьогоріч на місцях отримують стабільні ресурси з наповнення – у середньому понад 30 мільйонів щомісяця.

depo Хмельницький

 

 

 

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього