Хмельницьку єпархію УАПЦ очолив охочий до жінок митрополит УАПЦ Мстислав. За нічні гулянки його відсторонили з церковної кафедри і відправлений в монастир. Та вже через 5 місяців архієпископ повернувся до служіння і тепер очолив залишки колись потужної на Поділлі УАПЦ . Бо після скандалу з гулянкою в сусідньому Тернополі, більша частина приходів Української православної автокефальної церкви в нашії області приєдналася до УПЦ Київського патріархату.

Нагадаємо, у жовтні архієпископ “засвітився” у нічному клубі з дівчатами та алкоголем, потім був помічений у бійці, а згодом візитом до заміжньої жінки. Все це викликало резонанс і неабияке обурення серед церковнослужителів.  Поки екс-очільника Тернопільської і Хмельницької єпархій УАПЦ Мстислава повернули на Хмельниччину. У Тернопільську єпархію – ні. Предстоятель Української автокефальної церкви митрополит Макарій зазначає, що на це місце більше нікого не знайшли. Нагадаємо, що все більше приходів УАПЦ разом з священиниками переходить під юрисдикцію Київського патріархату.

Нагадаємо, раніше архієпископ Тернопільський і Подільський був відправлений в монастир. Таке рішення Синод прийняв 18 жовтня. Собор відсторонив від душпастирських обов’язків ще двох священиків і іподиякона, замішаних у бешкеті. В УАПЦ створили комісію, яка має протягом місяця провести розслідування інциденту. Подробиці священицької гулянки, Подільський єпископ УАПЦ Мстислав у центрі скандалу: дівчата, бійка, нічний клуб

На жовтень 2016 року на  Хмельниччині УАПЦ мало 28 парафій, з них 11 у Волочиському районі.

Та після скандалу з митрополитом священики Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ, що служать на Хмельниччини  вирішили долучитися до побудови Української Православної Помісності й приєднатися до Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. Для канонічного оформлення об’єднавчого процесу, на запрошення благочинного Волочиського району Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ митр. прот. Миколая Фатича та місцевого духовенства, Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, 23 листопада 2016 р., прибув на надзвичайні збори, що проходили в Свято-Покровському храмі м. Волочиськ.

Також УАПЦ відновлює приміщення колишньої консисторії у м. Кам’янці-Подільському. В області також є і парафії УАПЦ, що належать до Вінницько-Брацлавської єпархії.

 

Залиште коментар

Також по темі

Архієпископ Мстислав з УАПЦ, що тепер служить у Кам’янці-Подільському, продав монастир

Прихожанам подільских храмів УАПЦ треба уважно дивитися за