Звернення бути обачнішими опублікував офіційний сайт Хмельницької районної державної адміністрації.

Високі температурні показники та посушлива погода сприяють тому, що значно збільшується ризик виникнення загорянь в лісових масивах та природних екосистемах. Зазвичай, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності.

Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Такі дії є вкрай небезпечними, адже при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу!
Тож, зважаючи на те, що пожежонебезпечний період підходить до своєї пікової фази і загроза виникнення загорянь буде тільки зростати, управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі в лісах та на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
-залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
-заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна.

При виявленні пожежі:
обов’язково повідомте про пожежу за номером 101;
незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини;
якщо вогонь великий – виходьте з лісу у напрямку проти вітру;
повідомляйте про пожежу зустрічних людей, у разі необхідності допоможіть їм покинути ліс.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

 

Залиште коментар

Також по темі

Від початку року ліси на Хмельниччині горіли 62 рази

На теренах Хмельниччини цьогоріч зафіксували 62 лісові пожежі.