Торговельні пункти на Хмельниччині почнуть функціонувати з 10 грудня для оптових покупців та з 20 грудня для роздрібної торгівлі. Оптова ціна – 42-60 грн з ПДВ (мінімальна партія 100 шт.) Роздрібна ціна – від 48 грн в залежності від висоти.

Для запобігання проявам браконьєрства та незаконних рубок протягом грудня на Хмельниччині проходить операція «Новорічна ялинка». У кожному лісгоспі вже посилено охорону спеціальних ялинкових плантацій та хвойних молодих насаджень – працівники державної лісової охорони цілодобово чатують на нелегальних заготівельників ялинок.  Традиційно лісівники співпрацюють з працівниками Нацполіції, Держекоінспекції, громадськістю – спільно проводять систематичні рейди.

Лісники попереджають, що передбачені штрафи за незаконну рубку у рази більші, ніж вартість самих новорічних ялинок. Та, за зрубані ялинки, добуті незаконним шляхом, штрафи диференціюються залежно від товщини стовбура зрубаного дерева. Якщо діаметр стовбура дерева до 10 см, то доведеться сплатити 355 грн., від 10 до 14 см – 626 грн., від 14 см – 1607 грн. Крім того, браконьєри будуть змушені сплатити адміністративні штрафи в розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це ще 85-170 грн. за кожне дерево. Тож мінімальний штраф за одну незаконно зрубану ялинку складе мінімум 440 грн, а максимальна сума штрафу становить 6000 грн.

Лісники застерігають, усі ялинки повинні мати спеціальну бирку зі штрих-кодом та пройдений радіологічний контроль.

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства діють телефони гарячої лінії – (03842)7-03-80, 2-23-74, на які можна повідомляти про випадки незаконної рубки хвойних дерев. Зателефонувавши на “гарячу лінію” також можна дізнатися інформацію про придбання новорічних ялинок у державних лісових господарствах.

0382.ua

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього