В області надзвичайно важливою проблемою є діагностика злоякісних новоутворень, що посідають одне з чільних місць у загальній захворюваності та смертності жіночого населення.
“Значно зросла захворюваність на візуальні форми раків. Так, за минулий рік було зареєстровано 182 випадки раку шийки матки і обласний показник дещо перевищує загальнодержавний. При цьому викликає занепокоєння зниження якості цитологічного скринінгу жінок,” – каже головний акушер-гінеколог області Олександр Жилко.
Торік вперше взято на облік 466 хворих на рак молочної залози, з яких 26 – у ІІІ стадії та 15 – у IV.
На думку медика, ймовірною причиною такої ситуації є той факт, що практично в усіх ЦРЛ не використовуються можливості УЗО молочної залози. А це дозволило б значно покращити якість діагностики захворювання.
Вимагає й посилення санітарно-просвітницька робота серед населення з профілактики та запобігання переривань вагітності, покращення виявлення та лікування запальних процесів та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Більшість випадків непліддя потребують лікування методами малоінвазивної хірургії. В області вони широко застосовуються у ХМПЦ та ОПЦ, впроваджуються у Шепетівській, Волочиській, Чемеровецькій ЦРЛ.
“Також необхідно більш активно проводити такі операції у відділенні гінекології міської лікарні, Дунаєвецькій, Ізяславській, Красилівській ЦРЛ, – каже Олександр Жилко. – Використання сучасних методів оперативного лікування, нових методів консервативного лікування та діагностики збільшить довіру пацієнтів.”