Українські сміттєзвалища займають близько 10% площі держави. На сьогодні існує лише 4 сміттєспалювальних та один сміттєпереробний завод. В Хмельницькому ж така розкіш досі залишається рожевою мрією. Не зважаючи на постійні переговори, знайти інвестора досі не вдалося.

Пожежі на Олешинському полігоні траплялися неодноразово та з різних причин. Остання була у 2016. Тепер же  сморід сміття знову поєднався із запахом диму. 33-й вирушив дізнатися, що ж горить.

Виявляється – спалюють гілля. Тільки окрім дерев знайшли і промислові, і побутові відходи, вінки з кладовища та навіть новорічні ялинки, які після свят мали б стати щепками. Майстер полігону каже: сміття займається само по собі, внаслідок виділення газу. А працівники лише згортають залишки на купи, аби запобігти глобальній пожежі.

Минулого року усю Україну сколихнула новина про пожежу та жертви на львівському сміттєзвалищі. Тепер же у Хмельницькому, зовсім близько від гори відходів заввишки у 50 метрів, – димить.

Але навіть дим – це не єдина проблема. За 20 метрів від тліючого сміття тече струмок і впадає він в озеро, де купаються містяни.

Фільтрат, який виділяє ця гора сміття, уже немає куди дівати. Останнім часом очисні станції перестали приймати смердючий концентрат. На найближчій сесії міської ради знову підніматимуть питання про сміттєзвалище. Мовляв, треба якнайшвидше шукати ділянку та інвесторів для будівництва заводу. Хоча у те, що місцеві “авгієві стайні” таки стануть подвигом влади – віриться неохоче. Адже, не зважаючи на екологічну загрозу – досі обіцянки залишалися лише обіцянками.

33 канал 

Залиште коментар

Також по темі

Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів з 2022 року

Водночас зазначається, що обмеження не поширюватиметься на біорозкладні