Фото - газета "Є"
Медики переконують, що вода у річці Південний Буг, а саме в районі міського пляжу, безпечна.
Незважаючи на це, хмельничани все частіше скаржаться на забрудненість водойми та погіршення здоров’я після купання

Жителі обласного центру ніби розділилися на два табори. Одні вважають купання на міському пляжі безпечним, другі – категорично проти. Багато хто вважає, що купання у річці Південний Буг може призвести до виникнення цілого ряду захворювань шкіри.

Одні – за, другі – проти

Хмельничанка Наталі Вознюк розповіла, що після купання на міському пляжі її чотирирічний син покрився червоними плямами. «Висип у дитини з’явився через дві години після купання у річці. Відтепер я ні ногою на міський пляж. Не хочу ризикувати здоров’ям своїм та своєї сім’ї», – скаржиться Наталія.

Натомість хмельничанин Павло Масловський каже: «Зараз важко знайти річку де б була чиста вода. У Південному Бузі вона не ідеальна, але купатися можна. Єдине, що я намагаюся не ковтати річкової води і після купання приймати душ».

«Ми намагаємося приходити сюди лише зранку. Вода за ніч відстояна, чиста. Ближче до вечора тут стає так брудно. А ще після річки ми відразу йдемо в душ. Як не крути, а вода тут справді брудна», – розповіла хмельничанка Надія Шимчук.

Медики дають добро

Ще з першого червня Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України запровадив постійний лабораторний моніторинг пляжів області. Воду у річці Південний Буг на території пляжу (лівий берег) у місті Хмельницькому що два тижні досліджують на показники епідеміологічної безпеки (санітарно-хімічні та бактеріологічні). Останні дані, що датовані 30 червня, свідчать про те, що вода у річці Південний Буг безпечна. «Всі показники є в межах норми», – повідомив заступник директора державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Ярослав Главацький.

 

Прогулявшись берегом можна натрапити на порожні пляшки з під алкоголю, лушпиння від зернят та різноманітні пакетики з чіпсів.

Підвищення температури повітря теж може призвести до погіршення якості води. «Зараз річка «цвіте». Інтенсивно розвиваються синьо-зелені водорості, адже зменшується рівень розчинного кисню у воді. Але це не є причиною того, аби не купатися у річці», – заступник директора державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Ярослав Главацький.

Діти купають та радіють літнім канікулам.

 

Соломія зі своєю бабусею Надією Шимчук майже щодня приходять на міський пляж.

У стоячу воду не заходь

Як би не хотілося прохолоди, але кожен з нас повинен пам’ятати, що у брудну воду краще не лізти. У таких водоймах є багато хвороботворних мікроорганізмів, які можуть потрапити на шкіру та спричини патологічний процес. Якщо ви маєте травми на шкірі, краще взагалі не купатися. Людям із хронічним захворюванням шкіри купатися можна лише після обстеження та консультації лікаря.

Газета “Є”

Залиште коментар

Також по темі

Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів з 2022 року

Водночас зазначається, що обмеження не поширюватиметься на біорозкладні