Через укуси кліщів цьогоріч на Хмельниччині вже п’ять краян захворіли на дуже небезпечний недуг – хворобу Лайма. 

За словами лікаря-епідеміолога Хмельницького обласного лабораторного центру Лариси Калінер, наразі їхньому життю та здоров’ю вже нічого не загрожує, адже всі вони отримали кваліфіковану медичну допомогу від інфекціоністів Хмельниччини.

Проте бореліоз чи хвороба Лайма є вкрай небезпечним захворюванням, адже він передусім вражає серце, нервову ситему та опорно-руховий апарат. Відтак, без своєчасної медичної допомоги наслідки можуть бути дуже сумні.

Власне, збудником захворювання є борелія – бактерія сімейства спірохет, яка живе в середовищі диких і домашніх тварин, у тому числі і у великої рогатої худоби. Іксодовий кліщ, харчуючись кров’ю зараженої тварини, транспортує борелії в організм людини із слиною та власними фекаліями. Роздряпуючи укус кліща, ми мимоволі допомагаємо бактеріям потрапити в кров і потім оселитися в наших внутрішніх органах.

Першими проявами хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість.

Звісно ж, не всі кліщі переносять збудників хвороб, утім, завжди краще упередити проблему, аніж потім боротись з її наслідками. Саме тому жертвам укусів небезпечних комах варто звертатись до Хмельницького лабораторного центру, аби дослідити членистоногих на наявність інфекцій.

Небезпека кліщів наразі полягає ще і у тому, що вони мігрують. Відтак, їх можна віднайти не лише у лісових нетрях, а і у містах, парках та скверах.

Аби уникнути зустрічей із комахами-“вампірами” для прогулянок на природі потрібно одягати головні убори та світлий і однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. Адже так легше помітити кліщів.

Більше того, кожні 2 години медики радять і оглядати себе та своїх супутників. А після проглянки – повторювати огляд вдома, приділяючи собливу увагу волоссю та одягу, позаяк комахи чіпляються саме до них.

У разі ж виявлення кліща на шкірі, потрібно негайно звертатись до травмпунктів.

Depo.Хмельницький

 

 

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницький привезли тропічну малярію з Цейлону. Хворий у обласній інфекційній

На початку липня  в Хмельницьку міську інфекційну лікарню