Погорільці з новобудови у центрі Хмельницького чекають на допомогу. 2-го липня під час масштабної пожежі приміщення колишньої меблевої фабрики на Старокостянтинівському шосе, 26 постраждали не тільки торговельно-виробничі споруди, але й житловий будинок: згоріло перекриття на даху, а квартири тепер закопчені та залиті водою. Мешканці нових, ще не заселених квартир, шукають, хто буде їм відшкодовувати збитки. Люди зверталися до декількох інстанцій, але чіткої відповіді на свої запитання поки що не отримали.

Мешканці будинку №26 на Староконстантинівському шосе не можуть забути ранок 2-го липня. Саме того дня їхні нові, ще не заселені квартири через пожежу у сусідній торговельно-виробничій споруді перетворились майже на згарище. Світлана Сєдих розповідає: незабаром планувала заселятися у нове житло.

Світлана СЄДИХ потерпіла:

– Майже на 90% готовий ремонт був в мене – без ремонту тільки кухня була. Ми чекали лише на подачу газу та підключення інших комунікацій… …все інше було зроблено.

Тепер у квартирі пані Сєдих мало що нагадує про майже завершений ремонт.

Світлана СЄДИХ потерпіла:

– Згоріла ванна повністю, згоріли меблі, комунікації, у кіптяві та сажі усі шпалери. Цілим залишився тільки балкон – от ам і можна жити.

На 4-му поверсі квартири залишилися без стелі, а володарі житла ледь не безхатьками.

Тетяна КРАЙНОВА потерпіла:

– Маму отселили из старого дома и мы приобрели для нее квартиру здесь. Но после пожара мама осталась без ничего – бомж, если говорить просто.

Погорільці розповідають: зверталися по допомогу до мерії, але чіткої відповіді поки ще не отримали. Проте у міській раді запевняють – посильну допомогу потерпілим нададуть.

Анатолій НЕСТЕРУК заступник Хмельницького міського голови:

– Обовязково надамо матеріальну допомогу. Міський голова сказав, значить він слово своє дотримає. А який розмір? Ну, не менше пяти це точно. Може на квартиру і по 10-ть тисяч буде. Може винесуть рішення й по 20-ть тисяч.

Детально питання про матеріальну допомогу буде розглядатися на засіданні виконавчого комітету. Але де брати гроші на відновлення вщент знищеного пожежею перекриття даху – представники влади не кажуть. А фінанси потрібні чималі.

Сергій МОЇСЕЄВ потерпілий:

– По заявке забудовника для того, чтобы воссстановить все в первозданном виде нужно около 2-х миллионов гривен. Мы просим у города войти в наше положение.

Таким чином погорільці націлені до початку дощового сезону вирішити питання з ремонтом даху. Для цього кажуть, треба зібратися гуртом всім постраждалим сторонам. Тобто мешканцям квартир, володарям магазину на першому поверсі й власнику будинку. Представник маркету «Таврія В» не проти такого варіанту, але за умови наявності відповідного кошторису, де все буде чітко розподілено. Забудовник, в свою чергу від коментарів поки що відмовився. Але в незалежності від думки двох останніх сторін, безпосередньо власники квартир здаватися не збираються.

 

Поділля-центр

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього