Роман Ваганов торгує кавою на базарі в Хмельницькому. За день продає до 100 порцій

— Якщо хороша торгівля на ринку, то продавці купують плов, вареники з м’ясом, пель­мені. Якщо погана — бараболю з котлетою, без салату, — розповідає 57-річна Раїса Кумчак із Хмельницького. Десять років торгує на базарі гарячими обідами.

— На вибір маю чотири-п’ять страв. Вожу у возику із термосумкою. Найкраще торгувати у вівторок та четвер, коли оптові дні на ринку. Вже під обід всі довольні, готові їсти. Обіди беруть найчастіше чоловіки, які торгують жіночим одягом та взуттям. Жінки рідше. Пор­ція коштує 25–40 гривень. Меню змінилося. Продаю спаржеву квасолю з куркою, смажені кабачки з паровими котлетами, млинці зі шпинатом. Ще років п’ять тому таке б не купували. А тепер усі слідкують за фігурою. На базарі вигідно торгувати. Часто продавці замовляють страви додому. Буває несу щось на день народження чи хрестини. Ті, хто мене знає багато років, запрошують на свята помогти приготувати їжу. Сама ходова страва — плов. Щодня продаю не менше 20 порцій. Готує його чоловік у казані на вогнищі. Прокидається о третій ранку. Потім я йду торгувати, а він — спати. Прибуток ділимо пополам. У дні оптової торгівлі заробляю 600–800 гривень. В інші — удвічі менше.

— На ринку важко працювати. Залежиш від вдалої торгівлі та настрою продавців. Можуть нахамити чи образити. Раніше працював барменом у кафе. Друг порадив встановити кавовий апарат на ринку, — каже 28-річний Роман Ваганов із Хмельницького.

— Купив вживаний італійського виробництва. Він коштував 20 тисяч гривень. За день продаю не менше 100 порцій. Одна коштує від 8 до 12 гривень. Найчастіше замовляють каву американо.

— Продавці хочуть, щоб було модно і красиво. Торік почали продавати смузі, свіжовичавлений сік, — говорить продавець одеського ринку 29-річна Юлія Шоріна. — Ми працюємо з братом. Він готує напої, я — розношу на торгові місця. Півлітрова склянка коштує 40 гривень. За день продаємо до 50 штук.

Літній душ окупився за сезон

— Торік на замовлення продавців привозив на ринок “Барабашово” мобільний душ. Доставка займала півгодини. Помитися п’ять хвилин можна було за 20 гривень, — розповідає харківський бізнесмен Сергій Лужков.

— Коли на вулиці за 35 градусів, вистояти на ринку неможливо. Ідею для бізнесу підказав товариш. Я зацікавився. Знайшов мобільний душ у Німеччині. Він нагадує кабіну на колесах. Замовлення були і від базарників, і від дачників. Чіпляли душ до машини та везли в будь-який район. Окупився за сезон. Цьогоріч послуга непопулярна. Бо немає спеки.

Gazeta.ua

Залиште коментар

Також по темі

З базару – в інтернет-магазини. Хмельницьких торговців хочуть навчити заробляти на сучасний лад

За декілька років Хмельницький може стати центром Інтернет-торгівлі