У Хмельницькому працює всього три шкільні басейни. Для учнів інструктори проводять уроки з плавання. А в позаурочний час басейн може відвідувати кожен охочий. Таким чином школи заробляють. За одну годину беруть від 35 до 65 гривень.
Басейни є лише у трьох із 39 хмельницьких загальноосвітніх навчальних закладів: ЗОШ № 29, НВК № 7 та НВК № 10. Донедавна працював і в школі №8, але його закрили. Відвідують шкільні басейни не лише учні. Поплавати можуть і дорослі. Займаються тут аквааеробікою та проводять заняття для дітей з обмеженими можливостями.
СЗОШ № 29: на додачу до басейну – тренажери й баня Басейн у 29 школі був побудований ще в 1990 році. Його розташували поряд зі школою в окремому приміщенні. Тоді басейн не використовували. На початку 2000-х приміщення, в якому він знаходиться, взяло в оренду підприємство «Західна котельня». Після 4-річної оренди його повернули на утримання школи. Тож, басейн почав повноцінно працювати лише з 2007 року. Зараз там працює інструктор із фізичної культури. Щороку під час занять безкоштовно відвідує басейн близько 1000 учнів. – Басейн облаштований спеціальними системами для підігріву та очистки води, – розповідає директор школи № 29 Станіслав Стремецький. – Воду щоразу хлорують та обробляють хімзасобами для підтримки рівня рН. Також є іонізатор. А от осушувальна система цього року вийшла з ладу. На нову потрібно 80 тисяч гривень.  Під час занять фізкультури у басейні плаває по 10-12 діток за один раз. Перед входом до водойми розташована душова на три місця. Вона не розділена на окремі кабінки. А на кранах кольором позначено холодну та гарячу воду.

Візитерам видають чек, ведеться фінансова звітність. Всі виручені кошти йдуть на закупівлю обладнання та утримання басейну в належному стані. У приміщенні можна не лише поплавати. Адже у будівлі розташований цілий комплекс для різноманітних процедур. Тренажерний зал, послуги масажиста та реабілітолога, баня також надаються на платній основі.
Розмір басейну: 6 на 12 м Глибина: 1,5 м Вартість за 1 годину:  діти віком до 14 років – 22 грн.  від 15 до 18 років – 25 грн. дорослі – 44 грн. Години роботи: 9.00 – 22.00 без вихідних  Адреса: вул. Вокзальна, 16

НВК № 10: гуртом плавати дешевше Басейн у школі № 10 знаходиться вже 25 років. Він розташований у окремій будівлі, до якої веде теплий перехід. Тривалий час він не працював. Роботу басейну відновили у 2007 році. Тоді міська влада виділила 100 тисяч гривень на його ремонт. На ці кошти там поставили очисну установку з іонізатором, фільтром та ультрафіолетовими лампами. Воду в басейні не хлорують. Для підтримання чистоти закуповують лише хімічні сполуки. Двічі на рік у басейні беруть проби води. Останній раз її перевіряли перед 1 вересня.

– Трохи пізніше до нас попросився орендар, який довів басейн до пуття. Він зробив роздягальні, хол для адміністратора, кабінет медсестри. Вони набрали вже своїх клієнтів. Вода у басейні чиститься регулярно, у нас стоять дорогі люмінесцентні лампи. Працює насос, який циркулює воду. Він платить оренду, яка зараз десь 4000 гривень, і відшкодовує частину комунальних платежів. Це ще приблизно 5-6 тисяч на місяць, – розповідає «ВСІМ» директор навчально-виховного комплексу №10 Віктор Грищук.  Через те, що басейн – в приватних руках, вартість відвідування є більшою, ніж у інших навчальних закладах.

Школа використовує басейн до четвертої години. В позаурочний час тут можуть поплавати не лише школярі. Орендар надає платні послуги для дітей та дорослих. У серпні він продовжив договір оренди ще на 2 роки та 11 місяців. Вхід у басейн прикрасили кольоровим малюнком. У яскравих тонах зробили і кімнати для переодягання хлопців та дівчат. У басейні є 5 душових кабінок, які обгороджені ширмочками. Перед входом до води лежать резинові килимки. – Здебільшого до нас приходять займатися сім’ями, рідко, що поплавати приходить одна людина. У нас є спеціальні пропозиції та знижки. Якщо одна родина купує абонемент на місяць, то на наступний матиме 15% знижки, а на третій – 20%. Є акція «З другом дешевше», приводите друга чи подругу і отримуєте по 10% знижки, – пояснює адміністратор басейну Тетяна Липницька.

Розмір басейну: 8 на 12 м Глибина: 1,2 м Вартість:  діти віком до 14 років (2 рази на тиждень) – 390 грн. діти віком до 14 років (3 рази на тиждень) – 490 грн. корпоративний час (до 6 чоловік) – 255 грн. за год. аквааеробіка – 65 грн. за год. Години роботи: 16.00 – 21.00 без вихідних  Адреса: вул. Водопровідна, 11
НВК № 7: для людей з особливими потребами – безкоштовно Басейн у НВК № 7 з’явився 30 років тому. З тих пір його майже не ремонтували. Пройти до водойми можна також через теплий перехід. Здавати басейн в оренду у НВК не хочуть. Дирекція намагається тримати його в гарному стані і без приватних рук. Однак від платних послуг не відмовляються. У позаурочний час сюди приходять дорослі.

– У нас займається 25 дітей пільгових категорій, для них ми виділяємо певні години в післяурочний час. Вони приходять плавати раз на тиждень. До нас можуть приходити і дорослі, але таких небагато, – зізнається «ВСІМ» директор НВК № 7 Юрій Остапчук. Вода у водоймі проходить через систему очистки та іонізації. Щомісяця чашу басейну миють дезінфікуючими засобами. Для цього зливають воду. – Нещодавно нам з бюджету виділили 10 тисяч гривень. За ці гроші ми купили бактерицидну лампу та новий підігрівач води. Коли проводимо миття чаші басейну, то йде близько 2 тисяч на миючі засоби, – зазначає директор.

Басейн себе не окупає через те, що багато доводиться платити за комуналку. Тому школа і надає платні послуги. Поплавати тут може будь-хто. Для водних ігор на стіні прилаштували корзину для м’ячів. Роздягальня тут спільна для дівчат та хлопців. По дорозі до басейну є дві душові, але вони не обгороджені ні ширмою, ні дверцятами. Прийти в басейн можна після 15 години, коли закінчуються уроки у школярів.

Розмір басейну: 8 на 12 м Глибина: 1,5 м Вартість за 1 годину:  діти до 4 класу – 15 грн. діти від 5 класу – 20 грн. дорослі – 35 грн. Години роботи: 15.00 – 21.00 без вихідних Адреса: вул. Курчатова, 4/3

https://vsim.ua

 

Залиште коментар

Також по темі

Матч Україна – Австрія в Хмельницькому

Сьогодні, 21 червня, на чемпіонаті Європи з футболу