Вже з понеділка, 16 січня стартує пілотний проект, який за словами поліцейських, має на меті зменшити кількість крадіжок в обласному центрі до 85 відсотків. Проект мають втілити спільно з мешканцями будинків, в першу чергу тих, хто вже створив ОСББ. Називається він «Безпечний будинок».

Як пояснює заступник начальника міського відділу поліції Ігор Кирник, профілактичний проект розробили, взявши за основу й адаптувавши практичний досвід Європи та США. Поліція разом з мешканцями багатоповерхівок має визначати проблеми, які є на території їхнього проживання, та розробити заходи щодо протидії злочинності.

«Найбільше громадян турбують факти крадіжок їхнього майна. Наявна кількість дільничних фізично не може реагувати на всі звернення. У європейських країнах щодо протидії злочинності існує так звана сусідська взаємодопомога – співпраця мешканців під’їздів, будинків, місцевої влади, ОСББ і поліції. Важливо, щоб поліція і громадськість працювала разом, аби запобігти злочинності. Для цього ми спільно з управлінням патрульної поліції розробили план превентивних (попереджувальних) заходів під умовною назвою «Безпечний будинок», – говорить Ігор Кирник.

Поліцейські презентували проект “Безпечний будинок”

Учасники проекту – це дільничні офіцери, патрульні, голови ОСББ, мешканці багатоповерхівок і представники інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Він передбачає три етапи. Спочатку поліцейські за попередньою домовленістю з мешканцями обстежуватимуть, наскільки будинки є технічно укріпленими у напрямку протидії злочинності.

Перевірятимуть під’їзди, дитячі майданчики, підвали, прибудинкову територію, стоянки і складатимуть акти обстеження. Після цього на підставі аналізу слабких місць поліцейські повідомлятимуть про них мешканців і рекомендуватимуть, як усунути проблеми. Далі хмельничани мають реалізовувати ці рекомендації. Третій етап проекту – аналітично-підсумковий, який полягатиме у вивченні реалізації заходів й аналізу стану злочинності до і після їх впровадження.

Такі акти складатимуть після обстеження

«До прикладу, якщо із загальних рекомендацій громадяни встановлять лише ґрати на вікна першого поверху і два чи більше замків до вхідних дверей, це знизить ймовірність проникнення злодія на 15-20 відсотків. Якщо встановити сигналізацію, це убезпечить помешкання ще на 30-35 відсотків. Камери спостереження у будинках, прибудинкових територіях і розміщення повідомлення у видних місцях про наявність відеоспостереження – це ще 15-20 відсотків. Надалі – паркан навколо території, освітлення, укріплення вхідних дверей під’їздів, підвалів, виходів на дах – це ще по 5-10 відсотків до загального результату безпечності. У комплексі, технічна укріпленість місць проживання зросте майже до 85 відсотків. Це суттєво стримає злочинця, який відмовиться від злочину ще на стадії його готування», – переконаний Ігор Кирник.

Очікувані результати від проекту

Наразі у Хмельницькому близько 300 ОСББ. Але проект спрямований не лише на ті будинки, де є об’єднання. До нього долучаються і ЖЕКи, будинки комунальної власності також обстежуватимуть правоохоронці. Загалом поліцейські мають оглянути кожну багатоповерхівку в Хмельницькому, починаючи з понеділка, 16 січня. Коли закінчать обстеження, поки невідомо. Як додає керівник патрульних поліцейських Олег Костенко, реалізація цих заходів потребує коштів, тому завершення одного з етапів проекту залежить в першу чергу від того, де і скільки мешканці будинків шукатимуть гроші.

«ОСББ діє згідно закладеного кошторису витрат на рік. Для того, щоб реалізувати якісь заходи для забезпечення колективної безпеки, потрібно виділяти кошти. Треба проводити збори і формувати новий ремонтно-резервний фонд. На прикладі нашого ОСББ, коли ми встановлювали відеоспостереження: не обов’язково всі мають здавати гроші, є люди багатші, є бідніші. У нас знайшлися такі, які допомогли обладнанням, серед співвласників знайшлись фахівці, які його підключили. Не обов’язково на все потрібно витрачати гроші, ОСББ – та організація, яка дозволяє кожному співвласнику брати участь в управлінні. Наразі 10-15 ОСББ вже долучилися до співпраці з поліцією», – говорить керівник громадської організації «Рада голів ОСББ м.Хмельницького» Богдан Малінський.

Газета “Є”

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього