Фото: khm.gov.ua

Сьогодні на майдані Незалежності з’явилося сімейство зелених слонів. Це три фігури-топіарії, які відтепер радуватимуть і малих, і дорослих. Їх купили за 42,4 тисячі гривень з міського бюджету. Також на 14,6 тисяч гривень внесків від пайової участі купили шість фігур-топіарій – чотири кулі і два куби, які встановили біля кінотеатру імені Т. Шевченка. Але й це ще не все – зелені білки, дельфіни, слони, собаки, коні і навіть люди оселяться в парку імені М. Чекмана. Загалом – ще 15 різних фігур за 110 тисяч гривень.

Їх усіх виготовили і привезли зі Львова. Лучка Богдан, представник підприємства «Topiar», розповів, що у фігуах використані ялівці і декілька видів туї – це довговічні рослини, які не потребують особливого догляду. Їх потрібно буде лише поливати, стригти і час від часу підживлювати добривами. А робитимуть це місцеві комунальні підприємства: «Зеленбуд» і «Парки і сквери міста Хмельницького», адже саме вони взяли на баланс «живі» скульптури.

Представники компанії-виробника запевнили, що у парку Чекмана фігури розмістять уже до вечора.

Загалом на озеленення витратили 167 тисяч гривень.

У міській раді кажуть, що ці скульптури радуватимуть хмельничан та гостей міста не один рік, щоправда, за умови, якщо їх не зіпсують самі мешканці, або їх чотирилапі друзі. Однак зазначили, що для захисту від тваринок скульптури можливо естетично огородять. За деякими даними, за слонами можуть влаштувати навіть нагляд з допомогою відеокамер.

У міській раді кажуть, ідея висадити у Хмельницькому топіарії виникла давно. І якщо жителі міста не пошкодять скульптури і збережуть цю красу, то цілком можливо, що в майбутньому таких елементів стане більше.

Газета “Є”

Залиште коментар

Також по темі

Чоловік зі Славути обірвав клумбу біля мерії – шукав троянди для сердитої дружини

  У Славуті правоохоронець о п’ятій ранку зловив