На Хмельниччині почастішали випадки укусів мілкої чорної оси та кліщів.
Літо в розпалі, а це значить, що все більше людей стають жертвами укусів комах. Статисти Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги відзначають збільшення кількості викликів хмельничан, яких вкусили небезпечні комахи.Завідувач відділення алергології Хмельницької обласної клінічної лікарні, кандидат медичних наук Павло Чорнобровий підтверджує цю інформацію. «Справді, потерпілих від укусів комах збільшилося. Особливо багато хто скаржиться на укус мілкої чорної оси, яка має дуже небезпечну отруту. Також неабияк дошкуляють кліщовий бореліоз», – розповів Павло Миколаєвич.

Зазвичай, таких потерпілих лікують амбулаторно, але наслідки таких укусів важкі – набряки, почервоніння, свербежі.

Основні правила надання першої допомоги при укусах бджіл, ос, джмелів:

1. Відразу ж після укусу бджоли необхідно, обережно видалити пінцетом або навіть нігтями жало з ранки (не роздавлюючи отруйну бульбашку на жалі), дайте постраждалому антигістамінні препарати з аптечки (діазолін, цетиризин, супрастин тощо)

2. Якщо людина знепритомніла, намагайтесь привести її у свідомість, потерши скроні нашатирним спиртом або давши понюхати його.

3. Добре промийте місце укусу водою з милом.

4. Зробіть пов’язку з нашатирного спирту, розведеного водою в співвідношенні 1:5.

5. При сильному болі, прикладіть до місця укусу розчин кухонної солі (половина чайної ложки на півстакана холодної води) або просто накладіть компрес з холодної води, пузир з льодом.

6. Давайте потерпілому від укусу пити багато рідини, щоб швидше нейтралізувати отруту.

7. При високій температурі прийміть жарознижуючі засоби і викличте лікаря.

Перша допомога при укусі кліща

Що робити якщо ви виявили на собі кліща? Перше – перестати кричати і стрибати, кліщ від цього не постраждає, а нерви так. Тепер кліща треба обережно витягти з шкіри. Якщо ви ніколи цього не робили і погано уявляєте, як це роблять, або кліщ знаходиться у важкодоступному місці, краще не ризикуйте і зверніться за медичною допомогою.

Довідка: Кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) – це інфекційна хвороба, яку спричинюють борелії комплексу Borrelia burgdorferi sensu lato.  Хворобу передають кліщі. Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. 

Газета “Є”

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницький привезли тропічну малярію з Цейлону. Хворий у обласній інфекційній

На початку липня  в Хмельницьку міську інфекційну лікарню