Напередодні Дня міста в центрі Хмельницького встановили 5 лавочок для підзарядки гаджетів. Працюють вони за допомогою сонячних панелей, які поглинають світло. У кожну лавку вмонтовано лише один USB-порт, а от кабель для підзарядки слід принести із собою.
Виробники запевнили, що заряджати телефони чи планшети можна буде навіть взимку. Головне, аби фотоелементи на лавочках не були вкриті шаром снігу.

Вогко та холодно. Подекуди на дерев’яних сидіннях був сніг. Сонячні панелі та USB-порти розчищені. Хоча на двох лавочках сніг з панелей розчистили не повністю. На градуснику -2. Пробуємо чи можна підзарядити власний смартфон. Вставляємо кабель і чекаємо кілька секунд. Зарядка почалась. За дві хвилини телефон зарядився на 1 відсоток. Лавочка «працює».
Однак фахівці не радять заряджати пристрої при мінусовій температурі чи підвищеній вологості повітря. Кажуть, це псує батарею.

Конденсат спричиняє замикання

Андрій Крижанівський, продавець-консультант у “Технопросторі”

– Коли ви заряджаєте пристрій на холоді, батареї доводиться працювати більше. Якщо ж ви згодом заходите в тепле приміщення, то на ній починає накопичуватись конденсат. Тож при користуванні гаджетом може навіть статись коротке замикання.

Акумулятор заряджається нерівномірно

Владислав Шимонюк, продавець-консультант у магазині “Жжук”

– При мінусовій температурі акумулятор заряджається нерівномірно. Частина його заряджається більше, частина менше. Бо на холоді нерівномірно йде потік електронів і уповільнюються всі реакції пристрою. Тому батарея швидше зношується.

 Проблема в амперах

Сергій Абрамов, майстер у магазині “123.km”

– Краще заряджати в теплі та оригінальним пристроєм від розетки. Бо ці швидкі зарядки створюють навантаження на батарею. Вони йдуть на 2 ампери, а більшість телефонів все ж таки одноамперні. Їхні батареї не можуть добре сприймати заряд такої ємності.

Нагадаємо, що лавочки для зарядки гаджетів встановили місцеві підприємці. На сонячні панелі витратили 15,5 тисяч гривень.

vsim.ua

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього