Вже сьогодні вулиці міста Хмельницького зазеленіють ялинковими базарами. Однак не всі новорічні красуні мають законне походження.

Якщо куплена вами ялинка не має уніфікованого засобу маркування, повідомте про це в поліцію. Можливо, ваше повідомлення збереже десятки, якщо не сотні молодих дерев.

Як дізнатися законність походження дерева? На їли або сосни повинна існувати або самоклеюча етикетка, або пластикова бирка. Етикетки виготовляють зі спеціального паперу, завдяки чому їх неможливо зірвати і переклеїти.

Як бирки, так і етикетки, містять штрих код і індивідуальний номер. Ці дані вносяться в єдину систему електронного обліку деревини. Перевірити походження ялинки дуже просто: потрібно ввести номер з бирки або етикетки на сайті ДП «Лісогосподарський інформаційно-аналітичний центр» в віконці «Перевірка ялинки».

Перевірка деревини:
collage_photocat

Якщо на сайті відсутня інформація про дерево – скоріше за все, ялинку або сосну вирубали незаконно. Мінімальний штраф за незаконну вирубку одного новорічного дерева становить 355 гривень.

0382.ua

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього