У липні 2016-ого в Україні підвищили розмір штрафів за водіння в нетверезому стані. У відповідному законопроекті Верховної Ради говориться, що це має зменшити кількість порушників на дорогах. Та, як говорить статистика, поки результату немає. Принаймні, у Хмельницькому.

За даними патрульної поліції, якщо порівнювати 2016 і 2017 роки, то оформлених за 130-ою навпаки стало більше. Січень – травень 2016 – 437 виявлених поліцейськими порушників за 130 статтею КУпАП Січень – травень 2017 – 520 виявлених поліцейськими порушників за 130 статтею КУпАП Різниця, як бачимо, складає 83 водія. Не на користь періоду, коли штрафи були вже збільшені.

«С» – Свідомість. З таким поясненням збільшення кількості порушників зробив пост у Фейсбук речник патрульної поліції оприлюднив аналогічне порівняння за травень 2016 і 2017 років.  – Головне проблема, що усі розуміють що патрульні просто так не зупинять — “вип’ю і тихенько, не порушуючи ПДР, поїду”. Так думає більшість, – коментує vsim.ua Роман Мартинюк. – У нас немає відповідальності за “не правду” і багато хто чутки через мережу кидає, що їздив п’яний і не зупинили.

 

Та не лише оформлених за кермування напідпитку стає більшою. Частіше у Хмельницькому стали штрафувати тих, хто розпиває алкоголь у громадських місцях. Для порівняння, в травні 2017-ого патрульні оформили 398 осіб. Минулого року за цей же період таких було всього 82. – Раніше ми часто проводили профілактичні бесіди. Та вони не приносять бажаного результату. Тому й кількість матеріалів за 178 статтею зросла, – каже Роман Мартинюк. – Проблема з алкоголем дуже гостра. Мізерні штрафи, відсутність “витверезників”, доступ до купівлі алкоголю і низька ціна провокують все більше порушень.

vsim.ua

 

 

Залиште коментар

Також по темі

За водіння у нетверезому стані в депутата від партії Ляшка на рік відібрали водійське посвідчення

За постановою Кам’янець-Подільського міськрайонного суду депутат із міста